Aktywny wypoczynek staje się coraz bardziej popularną i pożądaną formą spędzania wolnego czasu. W związku z tym Gminny Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Gminy Stawiguda wychodzi naprzeciw tym potrzebom i rozpoczyna projekt pod hasłem RekreAKCJA.

Projekt ten ma na celu popularyzację aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Rozległy obszar Gminy Stawiguda oferuje przepiękne, zróżnicowane tereny lasów, łąk i jezior, które obfitują w mnogość roślin i zwierząt tworzące malownicze krajobrazy.

Wszystkich dbających o kondycję fizyczną oraz lubiących kontakt z przyrodą serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody, której niewątpliwym nastęstwem będzie wyśmienite samopoczucie!

PROPONUJEMY:

• Marsze nordic walking
  • Biegi/ marszobiegi
  • Wycieczki rowerowe
  • Piesze wycieczki z przewodnikiem
  • Spływy kajakowe

PONADTO:

Wspieramy działania lokalnych pasjonatów mniej popularnych i trudniej dostępnych dyscyplin takich jak:

• Jazda konna
  • Łucznictwo
  • Golf
  • Żeglarstwo
  • Paintball
  • Aktywność w parkach linowych
  • Sporty lotnicze (paralotniarstwo, spadochroniarstwo)
  • i tym podobne...

Zapraszamy do współpracy osoby oferujące ciekawe formy aktywności na terenie Gminy lub w jej pobliżu. W ramach projektu RekreAKCJA pomożemy w promocji oraz realizacji tych działań. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stawigudzie.