GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Wtorek, 2 czerwca 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 28 dni

Odwołanie Kurlantki

Odwołanie Kurlantki

 Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka” jest z nami nierozerwalnie od początku wieku , bo od roku 2003. Jest jedną z najważniejszych i najbardziej barwnych imprez w regionie. Mimo, że w tym roku przypada 18 edycja zainteresowanie nią nie słabnie a odwrotnie rośnie. Jest okazją do wymiany doświadczeń, zawiązywania nowych znajomości, odbywa się w iście rodzinnej atmosferze i wiele osób czeka na to wiosenne spotkanie.

  Mając powyższe na uwadze trudno nam ogłosić- ale nie mamy innego wyjścia, że tegoroczna edycja zaplanowana na 24- 26 kwietnia się nie odbędzie ze względu na walkę z koronawirusem. Mimo, że do kurlantki pozostał miesiąc, nie ma szans, żeby w tym czasie udało się w pełni skończyć tą walkę. Troszczymy się o naszych uczestników, których większość jest w wieku największego ryzyka i jeszcze długo powinni unikać kontaktów z innymi osobami, zawieszone są też próby zespołów, co utrudnia przygotowanie repertuaru.

  Nasza decyzja nie oznacza całkowitej rezygnacji z kurlantki w bieżącym roku. Jeśli sytuacja po kilku miesiącach wróci do normy, przewidujemy przenieść nasze spotkanie na jesień i w to szczerze wierzymy- bo trudno sobie wyobrazić tego roku bez naszego spotkania. Oczywiście jeżeli to się spełni powiadomimy wszystkich o nowym terminie. Ale póki co musimy uzbroić się w cierpliwość, przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad, zachować wiele zdrowego rozsądku, by jak najszybciej nasze życie wróciło do normy. Życzymy wszystkim zdrowia, cierpliwości i mądrych decyzji- pamiętajmy życie mamy tylko jedno a w dzisiejszych czasach mała roztropność może nas dużo kosztować.

 

Witold Lubowiecki

i pracownicy GOK w Stawigudzie.

 

Opublikowano: 2020-03-24 11:16:00

Powrót

Zdjęcia