Dzisiaj jest Sobota, 25 maja 2019. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 14 dni

RekreAKCJA 2019/ ROWEROWA AKADEMIA „Od juniora do seniora” 25.04.2019

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. zaprosiliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie młodych mieszkańców, których zachęcaliśmy do turystyki rowerowej. Podczas „Rowerowej Akademii. Od juniora do seniora” Mirosław Arczak, który od lat prowadzi wspaniałe wycieczki i akcje rowerowe przedstawił wiele informacji odnośnie przygotowania sprzętu do sezonu, o zasadach bezpieczeństwa i o korzyściach płynących z codziennego użytkowania rowerów.

To działanie odbywa się w ramach RekreAKCJI, która promuje aktywny wypoczynek na terenie i w okolicy naszej pięknej Gminy Stawiguda. Projekt ten finansowany jest z budżetu Gminy a realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

Po tym szkoleniu zapraszamy wszystkich sympatyków jazdy rowerowej na pierwszą w tym roku rodzinną wycieczkę, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Startujemy o godz. 10:30 przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Nasz dystans to kilkanaście kilometrów po pięknych ścieżkach leśnych. Docelowo będziemy kierowali się z stronę Zielonowa i Gryźlin. Na trasie przewodnik PTTK opowie o ciekawostkach historycznych i przyrodniczych a na półmetku super niespodzianka w postaci bufetu oraz losowania rowerowych gadżetów.

Szczegóły wydarzenia:

Do zobaczenia w sobotę!