GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Wtorek, 11 sierpnia 2020.

Relacja z Europejskiego Tygodnia Sportu 2016 #BeActive (Bądź aktywny)

Relacja z Europejskiego Tygodnia Sportu 2016 #BeActive (Bądź aktywny)

Gmina Stawiguda wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W dniach 13-16 września 2016 r. odbyły się otwarte zajęcia: trening funkcjonalny, zumba, ultimate frisbee oraz joga. Organizatorami akcji są Gmina Stawiguda, Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

 

Ideą działania jest zachęcenie do aktywnego trybu życia zarówno w ciągu obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu jak i przez cały rok. Ma ono również na celu kontynuowanie już funkcjonujących aktywności oraz zapoczątkowanie nowych.

 

W projekcie wzięli udział instruktorzy:

Milena Kaczmarek- ZUMBA

Joanna Kołodziejska- JOGA

Paweł Malanowski- TRENING FUNKCJONALNY

Grzegorz Karżewicz oraz Arkadiusz Rosiński- ULTIMATE FRISBEE

 

Przygotowane aktywności odbywały się dzień po dniu począwszy od wtorku do piątku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie oraz na boisku sportowym Orlik w Stawigudzie. Od godz. 18:00 uczestnicy zbierali naklejki w imiennej karcie aktywności i tym samym brali udział w konkursie, w którym do wygrania były opaski na telefon do biegania ufundowane przez firmę bimak oraz nagroda główna- rower marki kross ufundowany przez Gminę Stawiguda.

 

Był to niezwykle aktywny tydzień, który zgromadził około 150 uczestników. Mamy nadzieję, że wielu z nich będzie brało udział w zajęciach, które właśnie startują. Dziękujemy prowadzącym za włączenie się do akcji oraz uczestnikom za udział i życzymy wielu sportowych emocji i wytrwałości w drodze po piękne i zdrowe ciało oraz dobry nastrój.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

Materiał foto oraz wideo z otwartego treningu ULTIMATE FRISBEE przygotowany przez wiadomości ogólnopolskie wo24.pl

http://wo24.pl/europejski-tydzien-sportu-w-stawigudzie-ultimate-frisbee-zdjecia/

Opublikowano: 2016-09-20 12:03:00

Powrót