Dzisiaj jest Sobota, 25 maja 2019. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 14 dni

Relacja z IX Integracyjnego Rajdu Rowerowego Gościńcem Niborskim

W sobotę 7 października 2017 r. odbył się IX Integracyjny Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim. Był to finał tegorocznego cyklu wycieczek rowerowych, który okazał się tak samo rewelacyjny jak otwarcie sezonu!

Nasze zaproszenia na Gościniec Niborski od lat przyciągają duże grupy rowerzystów, a w tym roku, pomimo zmiany terminu na jesienny, spotkaliśmy się w imponującej, 120-osobowej grupie. Wśród rowerzystów nie zabrakło oczywiście mieszkańców gminy Stawiguda, ale nie mniej licznie przybyli przedstawiciele Olsztyna, Nidzicy, Olsztynka, a nawet Tczewa.

Największe grupy uczestników dotarły na nasz piknik dwoma trasami prowadzonymi ze Stawigudy i z Olsztyna, ale całkiem sporo rowerzystów przyjechało w samodzielnie zorganizowanych ekipach. Najbardziej charakterystyczna była reprezentacja Szkółki Kolarskiej zawiązanej przy Szkole Podstawowej w Stawigudzie przez W-M Związek Kolarski we współpracy z gminą Stawiguda. Na pikniku nie zabrakło także uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 z olsztyńskiego Pieczewa, członków Akademii Kolarstwa z Olsztyna, Klubu Turystyki Rowerowej przy PTTK Michelin oraz Klubu Turystyki Rowerowej „4R” przy W-M PTTK. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Irena Derdoń, Wójt gminy Stawiguda, a nad sprawnym przebiegiem pikniku czuwał Pan Jerzy Raczyk, kierownik Referatu i Ochrony Środowiska i Promocji w Urzędzie Gminy Stawiguda.

Piknik odbył się tradycyjnie w gościnnych progach Ośrodka Wypoczynkowego Rybaki, dzięki któremu coroczne spotkanie na Gościńcu Niborskim zyskuje odpowiednią oprawę i atrakcyjną bazę. Na zgromadzonych czekał ciepły bufet przy ognisku, a finałem pikniku było losowanie mnóstwa nagród wśród wszystkich zgromadzonych rowerzystów, a także wśród osób, które zarejestrowały się mailowo na ten rajd. Specjalne nagrody trafiły do 3 wytypowanych osób, które regularnie uczestniczyły w wycieczkach rowerowych RekreAKCJI i tym samym oficjalnie zakończyliśmy tegoroczny cykl tych imprez. Chodzą jednak słuchy, iż nie jest to ostanie zaproszenie na rowery, bowiem późną jesienią odbędzie się jeszcze „bonusowa” przejażdżka w okolicach Stawigudy. O tej imprezie na pewno poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, a termin będziemy dopasowywać do sprzyjających warunków pogodowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych imprez rowerowych zorganizowanych w ramach RekreAKCJI za aktywność, uśmiechy i tworzenie miłej atmosfery. Szykujcie siebie oraz całe rodziny do rowerowego sezonu 2018. Do zobaczenia!

Relacja pisemna: Mirosław Arczak, Stowarzyszenie „Młyn”

Zdjęcia: Ewelina Sugajska, koordynatorka RekreAKCJI,

Dziękujemy za patronat medialny: Wiadomości Gazeta Warmińska oraz Wiadomości Ogólnopolskie wo24.pl i zapraszamy o obejrzenia foto i video relacji:

Wiadomości Gazeta Warmińska:

Wiadomości Ogólnopolskie wo24.pl: