Dzisiaj jest Sobota, 18 listopada 2017. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 0 dni

Relacja z rodzinnej wycieczki rowerowej 09.09.2017

RekreAKCJA porusza całe rodziny! Dało się to zobaczyć na sobotniej wycieczce 09.09.2017 r., na którą przyjechało więcej najmłodszych rowerzystów i rowerzystek niż „starszych” uczestników. Sympatyczna atmosfera i liczne uśmiechy były idealnym dowodem na to, że rowerowa przejażdżka jest dobrym sposobem spędzania wolnego czasu odpowiednim dla całych rodzin.

Tematem wycieczki była linia kolejowa przebiegająca przez całą gminę, w tym przez samą Stawigudę. W związku z tym, około 15-kilometrowa trasa wiodła pod każdym możliwym wiaduktem i przez kilka przejazdów kolejowych. W najciekawszych miejscach nasz Przewodnik opowiadał o historii i ciekawostkach na temat pobliskiej linii kolejowej oraz rozwoju kolei w całym regionie. Półmetek wycieczki został zorganizowany na znanym i lubianym placu rekreacyjnym zlokalizowanym nad jeziorem w Miodówku. Tam jak zawsze czekał dłuższy odpoczynek, bufet, konkurs oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników wycieczki.

Uwaga, ważna informacja o następnej wycieczce! IX Integracyjny Rajd Gościńcem Niborskim odbędzie się w sobotę 7 października, a celem około 20-kilometrowej wycieczki będzie ośrodek wypoczynkowy w Rybakach. Będzie to zamknięcie tegorocznego sezonu wycieczek rowerowych w ramach RekreAKCJI, ale jednocześnie… otwarcie sezonu jesiennych przejażdżek dla tych, których udało nam się zachęcić do rowerowego spędzania wolnego czasu. Szczegóły na temat jesiennego Rajdu ukażą się wkrótce na naszej stronie oraz na plakatach umieszczonych na terenie całej gminy.

Relacja: Mirosław Arczak, kierownik wycieczki
Stowarzyszenie „Młyn”