Dzisiaj jest Sobota, 18 listopada 2017. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 0 dni

Relacja z warsztatów fotograficznych „Portret”

W sobotę 09 września 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne realizowane w ramach przygotowań do fotokonkursu ”Warmińskie Klimaty 2017”. Tym razem tematem spotkania był „Portret”. Zajęcia prowadził Robert Ziehm– fotoamator specjalizujący się w fotografii portretowej. Temat okazał się bardzo atrakcyjny bo na zajęcia zgłosiło się ponad 30 osób.

Po ciekawym wykładzie o podstawowych zasadach fotografii portretowej (jaki powinien być obiektyw, rola światła, kadrowanie, zasady fotografowania dzieci, elementy „obróbki”) odbyła się prezentacja portretów autorstwa pana Roberta.

Część praktyczna okazała się niezwykle atrakcyjna– sala zamieniła się w studio fotograficzne a do tego uczestnicy mieli okazję pracować z profesjonalną modelką (prywatnie żoną pana Ziehma). Na zakończenie uczestnicy przenieśli się na chwilę w pobliski plener by zmierzyć się z portretem w krajobrazie.

Po tak udanym spotkaniu organizatorzy liczą na udział uczestników spotkania w tegorocznym fotokonkursie „Warmińskie Klimaty 2017” .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Relacja: Urszula Dobrzańska, Stowarzyszenie „Tomaszkowo”
Zdjęcia: Lidia, Milik, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Opublikowano: 2017-09-11 12:13:00