Dzisiaj jest Piątek, 3 lipca 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 14 dni

Rozbudowa GOK- relacja z placu budowy

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie został powołany do życia Uchwałą Rady Narodowej w Stawigudzie nr x/40/76 w roku 1976. Początkowo miał swoją siedzibę w budynku Urzędu Gminy (obecnie pomieszczenia zajmowane przez GOPS).  Po wyborach prezydenckich w listopadzie 1995 roku GOK przeniósł się na I piętro remizy OSP w Stawigudzie.

Od początku pomieszczenia nie spełniały kryteriów placówki kulturalnej (tylko 2 sale do działalności kulturalnej niska, zbyt mała sala widowiskowa), dlatego cały czas były plany rozbudowy, bądź budowy nowej siedziby. Potrzeby gminy w innych dziedzinach sprawiały, że realizacja tego zadania była odkładana przez 24 lata. I wreszcie się doczekaliśmy- 13 lipca 2019 roku budynek został przekazany wykonawcy, rozpoczęły się prace budowlane.

Do istniejącej bryły dobudowane zostaną jeszcze dwa skrzyła, co poprawi bazę lokalową, powstanie nowa sala widowiskowa, nowe pomieszczenia zyska też OSP. Będzie to budynek przyjazny osobom niepełnosprawnym ( podjazdy , winda). Planowane zakończenie budowy to koniec tego roku, póki co GOK „zszedł do podziemia” i działa obecnie w piwnicach Zespołu Szkolno- Przedszkolnego po drugiej stronie ulicy Leśnej.  Czas pandemii jak zauważyliśmy nawet przyspieszył roboty i obecnie budowany jest ostatni element, czyli pomieszczenia sali widowiskowej- niedługo będzie można zawiesić "wiechę".

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej postęp robót począwszy od sierpnia 2019  do końca kwietnia 2020 roku.

Opublikowano: 2020-05-08 12:38:00