Dzisiaj jest Wtorek, 27 października 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

Spotkanie fotograficzne on-line

Zapraszamy serdecznie na spotkanie on-line wszystkich pasjonatów fotografii, naszych plenerów, przyjaciół i znajomych. Nasze spotkanie będzie miało charakter interaktywny, na platformie Webex Meetings a gościem specjalnym będzie Małgorzata Smieszek-Leszczyńska, która opowie nam o swoim projekcie "Proszę Państwa" i zaprezentuje zdjęcia z tego projektu, odpowie na Państwa pytania.
Dołączyć do spotkania będzie można poprzez link:
Link będzie aktywny ok. 10 min przed spotkaniem, przy wejściu na spotkanie należy podać swoje imię i nazwisko oraz e-mail oraz potwierdzić "Join the meeting". Warto wyposażyć się w słuchawki z mikrofonem, można będzie również skorzystać z kamerek.
Poniżej zaproszenie/słowo wstępne od Małgosi
pozdrawiamy
Zespół Fotokonkursu.
"Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa to temat, który od tygodni gości na pierwszych stronach wszystkich gazet. Jest obecny w głównych wydaniach wiadomości i na portalach internetowych. COVID-19 wpływa na nasze życie społeczne. Rozpoczął się nowy etap, etap poczucia zagrożenia, kryzysu i recesji ekonomicznej. Świat, do którego przywykłam, po prostu uciekł. Wszystko nagle podległo weryfikacji – nasz styl życia, nasze potrzeby, nasze relacje. W czasie, kiedy powinniśmy siebie wspierać, pojawił się nakaz utrzymania dystansu.
Zakazy i ograniczenia na czas pandemii - rygor na zakupach, zamknięte parki, obowiązkowe maski, zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a to wszystko, żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w naszym kraju - zrodziły potrzebę dokumentowania mojego czasu w izolacji społecznej.
Powstałe w domowych warunkach zdjęcia to autoportrety, w których każdy kadr został wcześniej dokładnie przemyślany i zaplanowany. Ta seria pokazuje różne ludzkie tęsknoty za czymś, co zostało odebrane… Myślę, że każdy może odnaleźć w tym siebie….
Tekst, który im towarzyszy jest odpowiedzią na pojawiające się w prasie komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia, a własny komentarz „Czy oby na pewno to wystarczy” jest osobistym pytaniem o naszą przyszłość, bo tak naprawdę nikt z nas nie wie co nas czeka, kiedy to się skończy i jak bardzo odmieni to nasze życie…
Realizując swój pomysł nie myślałam o nim jak o projekcie wystawowym. Skupiałam się na pracy aby unikać stresu. Był to sposób na oswojenie wyjątkowej rzeczywistości."

Opublikowano: 2020-05-07 08:50:00