Dzisiaj jest Czwartek, 2 lipca 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 15 dni

V Gminny Dzień Kobiet w Gminie Stawiguda- RELACJA

Jest taki jeden dzień w roku, podczas którego uwaga skupia się wokół kobiet. Istot niezwykłych i wyjątkowych. W dzisiejszych czasach kobiety są wielozadaniowe. Pracują, wychowują dzieci, opiekują się domem. Realizują się zawodowo jednocześnie rozwijając swoje pasje. Stawiają czoła różnym wyzwaniom.

Jest również taka gmina, która zauważa kobiety, docenia ich zaangażowanie oraz codzienne poświęcenie. Mowa o Gminie Stawiguda, która od V lat organizuje Gminny Dzień Kobiet. W tym roku na zaproszenie Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza oraz organizatorów Gminy Stawiguda, Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawigudzie oraz Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie przybyło około 300 kobiet. Obchody odbyły się w piątek 6 marca 2020 r. w hali sportowej ZS-P w Stawigudzie.

W tym roku przygotowaliśmy dla Pań mnóstwo atrakcji. Każda kobieta otrzymała na przywitanie z rąk przystojnych strażaków z OSP w Stawigudzie i OSP w Gryźlinach piękną róże.

Partnerzy wydarzenia czyli lokalne firmy jak również osoby prywatne chcąc włączyć się w umilenie paniom tego wyjątkowego dnia przekazały od siebie różnego rodzaju upominki. Były to kosze ze smakołykami, vouchery do restauracji czy karnety na basen. Warto zaznaczyć, że godna pochwały jest hojność partnerów, ponieważ dzięki nim udało się przekazać około 170 podarunków. Oznacza to, że statystycznie więcej niż co druga uczestniczka zabrała do domu, oprócz mile spędzonych chwil, wspaniałą niespodziankę.

Nie zabrakło również występów zdolnej młodzieży z naszej gminy. Muzycznie wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie Witoldem Lubowieckim wystąpił jego podopieczny Iwo Żebrowski wraz ze swoim tatą Markiem. Umiejętności taneczne zaprezentowała Iga Janicka, a wokalne Nadia Krysiak. Serdecznie Wam dziękujemy!

Jedną z atrakcji był inspirujący Kobiecy Power Speech o szczęściu przygotowany przez Paulinę Rotuską-Tuszyńską z firmy With passion for business.

Gwiazda wieczoru zespół BABYLON – Bony M. Show, poderwał panie nie tylko do wspólnego śpiewu ale również i do tańca.

Drogie Panie- jesteście wspaniałe! Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie z nowymi pomysłami i jeszcze większą dawką pozytywnej energii.

Dziękujemy partnerom:

Bioetiq, NetLand, Inter Parts, Tiffi, Relex, ALNEA, Ganiwex- meble na wymiar, Kominki Olsztyn Salata, BARWA SYSTEM Sp. z o.o., Stanisław Śnieżko, Jackowski Wiesław DRON X system, MD Projects, Tetra Pak, Wiadomości Gazeta Warmińska, Centrum Terapii Naturalnych AE IPC Pluski, Zajazd "U Leszka", Hotel SPA Termy Medical WARMIA PARK****, DFM, Łańsk, Hura Medical Center, Alibi, Złoty Strug, Karczma w Stodole, Zajazd Gryźliński, Remondis, Rezydencje Warmińskie, NetLand, Kotwiccy Meble Stylowe,Pantel, MasBud, Jaro, Hesser, Bogusłąw Kaca Zakłd Stolarski, ZIELONY OGRÓD Marek Michałkiewicz, Eko-Aktyw, Szczepan Birkos, DOREX, Agencja Rozwoju Inwestycji s.c., Grzegorz Żabiński, Adam Tęgowski, Budarex, Centrum Pszczelarskie WILDE, Antoni Gromadzki, Gospodarstwo Ogrodnicze Gizowscy, Ośrodek Caritas w Rybakach, Jerzy Szulc, Stolarnia BUKOWSCY, Zakłąd Stolarski Ryszard Koper, ZooApteka.pl Internetowa apteka dla zwierząt - sklep zoologiczny, Kwiaty&Dekoracje Agnieszka Pszczółkowska

Relacja: Ewelina Bladosz, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Zdjęcia: Lidia Milik, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie