GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Czwartek, 22 października 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 8 dni

WATA 2020 online

WATA 2020 online

Tradycyjnie wiosną prezentujemy prace twórców z Gminy Stawiguda i okolic. Do tegorocznej edycji jak zawsze zgłosiło swój udział wielu artystów amatorów, zarówno indywidualnie jak i w grupach twórczych działających na terenie gminy. W związku z zaistniałą sytuacją tegoroczna wystawa nie mogła odbyć się w tradycyjny sposób, ale nic straconego! Wystawa została przeniesiona do sieci i dzięki temu możemy dziś podziwiać talent zdolnych i niezwykle kreatywnych twórców rękodzieła i przedmiotów dekoracyjnych z naszej gminy, którym żadne okoliczności nie przeszkodzą działać, tworzyć i dzielić się ze światem swoją wizją i wrażliwością. Zapraszam do oglądania i podziwiania (kolejność prezentacji jest alfabetyczna) Bogusława Masłowiecka-Miotk Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie:

Danuta Bendoza

Mieszkanka Plusk, na emeryturze odkryła pasję do rysunku, jest samoukiem, a głowną inspirację czerpie z przyrody, zwłaszcza własnego ogrodu, którym uwielbia się zajmować. Inspirują ją również legendy warmińskie, których jest znawczynią i propagatorką wśród młodego pokolenia.

 

Naomi Biziewska

Młoda mieszkanka gminy Stawiguda. Jej pasją są konie, co wyraża się nie tylko w aktywności sportowej, ale również w ciekawej działalności plastycznej. 

 

Ewelina i Paweł Bladosz

Kochamy przyrodę i uwielbiamy z nią przebywać. Cząstkę tej przyrody postanowiliśmy przenieść do domu, głównie w postaci plastrów drewna.
W naszej pracowni przygotowujemy dekoracje, które nie tylko upiększają przestrzeń, ale również ułatwiają życie i cieszą oczy na co dzień.

Joanna Boenigk

Mieszkanka Tomaszkowa, tak pisze o sobie: to ja Joanna, tworzę pojedyncze rzeczy, jedyne w swoim rodzaju, nie ma dwóch jednakowych Ludzi , ani roślin, więc i kompozycje muszą się różnić. W swoich pracach łączę różne materiały, w swoje kompozycje włączam wiele naturalnych elementów.

Wiesław Dubicki

Mieszkaniec Olsztynka, Całe życie zajmuje się muzyką, był wokalistą rockowym. Jednocześnie od wielu lat pielęgnuje pasję do malarstwa i rysunku. W swojej twórczości najchętniej posługuje się techniką akrylową oraz kredkami.

 

Barbara Gromelska

Mieszkanka Rusi, lubi przywracać nowe życie starym przedmiotom z duszą. Pod jej ręką stara szafka, stolik z PRL-u lub puszka na słodycze zyskują nowy blask i stają się ozdobą otoczenia.

 

Ida Gruszecka

Nazywam się Ida Gruszecka i zajmuję się techniką batiku od 10 lat.
Batik nie jest popularny w Polsce, wywodzi się z Indonezji. Jest to technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i moczeniu tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte warstwą wosku. Dla uzyskania efektu wielobarwności proces nakłądania wosku i farbowania trzeba powtarzać wielokrotnie. Jest to czasochłonne zajęcie wymagające skupienia i dokładności. Najchętniej tworzę tkaniny z motywami roślinnymi. Możecie zobaczyć batiki w formie torebek, obrazów i parawanów do pokoju lub ogrodu. Batik, tak jak witraż, najlepiej oglądać pod słońce. Można wtedy podziwiać kolorowe obrazy, które ożywia światło.

Koło Gospodyń Wiejskich "Baby Ruśkie" w Rusi

 

Oksana Kuryj

Mieszkanka Bartąga, sama o sobie mówi: Zawodowo zajmuję się grafologią a prywatnie jestem mamą trech cudownych chłopców. Dawno odkryłam w sobie pasję tworzenia rzeczy pięknych i wyjątkowych, a od roku szyję na maszynie

Krystyna Maciuszewicz

Mieszkanka Stawigudy, od wielu lat z pasją tworzy w technikach: szydełkowej, wyszywanej i dzierganej na drutach przeróżne ozdoby - serwety, obrusy, maskotki świąteczne a nawet... bieliznę

Jadwiga Michalkiewicz

Urodziła się w Kolnie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w Kole Malarskim przy GOK w Stawigudzie, w 2014 roku - będąc już od kilku lat na emeryturze. Próbuje różnych technik malarskich, najczęściej tworzy obrazy olejne i akrylowe. Od dwóch lat należy do stowarzyszenia "Sąsiedzi" w Olsztynie. Wystawia swoje obrazy na zarówno terenie gminy Stawiguda jak i poza nią. Chętnie uczestniczy w konkursach i przeglądach malarskich np w Dywitach, Mrągowie, Bielsku Białej, Olsztynie, Olsztynku. Obrazy, które tworzy odzwierciedlają jej duszę arystyczną, jej ulubionymi tematami są pejzaże, portrety i sceny rodzajowe. Jej twórczość zdobi ściany wielu domów w kraju i za granicą. Jest ciekawa różnych nowości, ciągle pogłębia wiedzę uczestnicząc w pokazach, plenerach i kursach. Ogromną radość, którą czerpie z malowania wypełnia jej długie wieczory jesieni życia.

 

Lidia Milik

Tworzy, fotografuje i inspiruje. W życiu kieruje się pozytywnym nastawieniem, a jej znak rozpoznawczy to uśmiech i serdeczność. Uwielbia miejsca z duszą i niepowtarzalnym klimatem. Na jej stronie znajdziecie wiele inspirujących treści oraz ciekawych projektów. 

Magdalena Prokopowicz

Mieszkanka Wymoja, z niezwykłą cierpliwością i drobiazgową precyzją wykonuje ozdoby z papieru inspirowane naturą.

Anna Pierzycka-Sztorc

Słowami Tomasza Pierzyckiego:  Wyobraź sobie spacer o świcie, spacer przez łąki pełne kwiatów. Nie zawsze jest pogodnie; kolory zduszone, kształty rozchwiane. Nie zawsze jest ciepło. Czasem jest mokro, też od łez. Wieje wiatr, trawy falują ciągłą zmianą. Jednak zawsze znowu wstanie słońce co rozgania chmury, daje moc i nadzieję. Wiesz to. Takie jest życie mojej mamy,  jego zwierciadłem jest malarstwo , może nie zobaczysz tu tęczy, ale na pewno siłę, pomimo przeciwności. Znam ją, wiem to.
 

Anna Piskorz

jest pasjonatką rękodzieła, chętnie uczy się wciąż nowych technik jak: filcowanie na mokro, biżuteria, kartki okolicznościowe a teraz czas na MAKRAMĘ czyli sztukę zaplatania sznurków.
Używa sznurków bawełnianych różnych grubości (od 2,5mm do 5mm)
Nie tylko piękna ozdoba ściany ale też świetne kwietniki - można powiesić kwiatki tam, gdzie regał nie sięga :)
 

Agnieszka Pszczółkowska
florystka, dekoratorka wnętrz, artystka, która swoją pracę wykonuje z radością, pasją i dbałością o każdy szczegół. Właścicielka stawigudzkiej kwiaciarni
 
 
Hania Ptak

Hania ma 13 lat, jest uczennicą 6 klasy w Stawigudzie. Przygodę z modeliną rozpoczęła 4 lata temu. Początkowo to były małe figurki, obecnie prace są różne, łączą modelinę z innymi materiałami np. tekturą, drewnem, szkłem, drutem. Na ogół rozbiegana i żywiołowa, koncentruje się i wycisza kiedy siada do biurka i zaczyna lepić. Hania, lubi też rysować, grać na gitarze i jeździ w szkółce deskorolki.

olki. 

 

Krzysztof Szabłowski

Mieszkaniec Wymoju, nie słyszy od urodzenia. Talent plastyczny wykazywał od dziecka, był samoukiem.
Już jako mąż i ojciec Kris zaczął działać w Polskim Związku Głuchych w sekcji malarskiej. Brał udział w wielu ogólnopolskich plenerach malarskich i na wystawach
Był opiekunem koła plastycznego PZG w Olsztynie,
w 1995 roku był współorganizatorem i komisarzem ogólnopolskiego pleneru niesłyszących.
W tym roku, po 10 latach przerwy wrócił do farb i pędzla. Namalował cykl obrazków na korze brzozy, są to pejzaże Wymoja i okolic.
Ptaszki w dziupli zrobił zainspirowany kształtem kawałków kory.
 

 

 

Bożena Szabłowska

Moją pasją od zawsze była dobra literatura, poezja i teatr. Ale już jako nastolatka lubiłam tworzyć różne rzeczy z włóczki,kolorowych nici, wyszywanki itp. W sklepach mało było oryginalnych ubrań, a w domu się nie przelewało, więc przerabiałam, wyszywałam, obrębiałam, dziergałam. Potem nauczyłam się robić na drutach niebanalne rzeczy - swetry, sukienki, bluzeczki. Teraz nazywa się ten styl ~boho~, w tamtych latach wzorowałam się na modzie hippie. W moim domu zawsze pełno było kłębków włóczek, kolorowych nici i różnych akcesoriów do robótek ręcznych.
Nic się nie zmarnuje, wszystkie te przydasie są potrzebne. Robię dużo rzeczy z włóczki, ale też sporo wyszywam. Jest to rodzaj wyciszającej medytacji, której owocem są małe i większe dzieła. Prezentowałam je kilka razy na poprzednich wystawach WATA. W tym roku chcę pokazać kilka własnoręcznie zrobionych poduszek. B.

 

Krystyna Tarnowska

Mieszkanka Olsztynka, jej główną pasją jest rysunek

 

Agnieszka Wieczorek

Mieszkanka Plusk.
100% dusza artystyczna.
W wolnym czasie maluje obrazy na deskach.

Jolanta Wojnicz

Mieszkanka Stawigudy, swoje zainteresowania malarskie zaczęła realizować po zakończeniu pracy zawodowej, uczęszczając na zajęcia Koła Malarskiego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.
Wspólnie z koleżankami doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Bogusławy Masłowieckiej - Miotk, która przybliża im trudne tajniki sztuki malarstwa.
Do stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora "Sąsiedzi" wstąpiła w 2017 roku.
Tworzy obrazy techniką olejną i w akrylu. Próbuje swoich sił także w akwareli i ołówku. Jej prace powstają z i nspiracji naturą, z chęci przeniesienia na płótno ulotnych chwil, bogactwa form i kolorów otaczającego świata.
Swój dorobek prezentowała na licznych zbiorowych wystawach przeglądach i konkursach malarstwa nieprofesjonalnego.
W V Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet "Kobiece Impresje"W Dywitach otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca.

 

 

Stefania Zdziechowska

Stefania Zdziechowska jest mieszkanką Stawigudy, pasję malarską odkryła na emeryturze, od początku działania Koła Malarskiego w Stawigudzie jest jego aktywną uczestniczką, działa również w stowarzyszeniu Klub Plastyka Amatora "Sąsiedzi". Bierze udział w wielu wystawach zarówno lokalnie jak i w dalszych rejonach Polski i za granicą. Tworzy obrazy na płótnie głownie w technice akrylu a od niedawna poznaje również tajniki batiku. Inspiruje ją piękno warmińskiego pejzażu, urzekający urok łąk, jezior i starych chat. 

Link do galerii internetowej: http://gok.stawiguda.pl/galeria/wata-2020-online

Opublikowano: 2020-06-10 11:10:00

Powrót

Zdjęcia