GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Środa, 16 stycznia 2019. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 1 dzień

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz kolejny w gminie Stawiguda

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz kolejny w gminie Stawiguda

   Zbliża się kolejny 26 już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początku XXI wieku został powołany do życia przy GOK w Stawigudzie sztab WOŚP #0960 „Gmina Stawiguda” i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Pierwsze akcje przynosiły po kilka tysięcy złotych, z roku na rok bijąc kolejne rekordy. W ubiegłym roku padł kolejny rekord- zebraliśmy ponad 27 000 złotych bijąc o ponad 5 000 poprzedni. Mając na uwadze tendencje zwyżkowe, liczymy, że w tym roku pokonamy barierę 30 000 złotych.

   W dniu finału we wszystkich miejscowościach gminy pojawi się 40 wolontariuszy z zabezpieczonymi puszkami i identyfikatorami. Oprócz nich odbędą się w całej gminie imprezy zamknięte w hali sportowej w Stawigudzie, Świetlicach w Bartągu, Rusi i Tomaszkowie. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób prywatnych, sponsorów i instytucji min. Gminie Stawiguda, Zespołowi Szkolno- Przedszkolnemu, OSP w Stawigudzie, Biblioteki i Przedszkola w Bartągu, Rady Sołeckiej wsi Tomaszkowo, Stowarzyszeniu „Baby Ruśkie” i wielu innych.

   Podczas tych akcji będzie można wylicytować wiele wspaniałych przedmiotów, kupić atrakcyjne fanty w sklepiku WOŚP, zjeść lub kupić pyszne ciasta w kawiarenkach, obejrzeć mnóstwo atrakcji kulturalnych i wspaniałych występów artystycznych, dzieci będą miały jedyną okazję przejażdżki prawdziwym wozem strażackim, itp.

Jeszcze dziś można dołączyć się do naszej akcji, ofiarowując fanty na licytacje, gadżety i ciasta do sklepików i kawiarenek. Jeżeli nic nie mamy do podarowania, najprościej będzie wrzucić parę groszy do puszek, przyjść na finały i wylicytować gadżety, kupić coś ciekawego w sklepikach.

 

Wszystkie osoby i instytucje zaangażowane w naszą akcję to wolontariusze nie pobierający żadnych wynagrodzeń i innych kosztów. 100% procent zebranych funduszy zasili konto WOŚP, dlatego warto grać z nami.

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU WSZYSTKICH LUDZI

O GORĄCYCH SERCACH.

BĄDŹCIE Z NAMI W DNIU FINAŁU!

 

STAWIGUDA

 

BARTĄG

 

TOMASZKOWO

 

RUŚ

Opublikowano: 2018-01-03 10:48:00

Powrót