Dzisiaj jest Środa, 12 grudnia 2018. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 0 dni

XVIII Przegląd Grup Kolędujących "ROGOLE 2018"- podsumowanie

Czas szybko biegnie i możemy powiedzieć, że nasz przegląd osiągnął pełnoletność. Odbywa się nieprzerwanie od początku tego wieku, czyli od 2001 roku. Początkowo był adresowany do placówek kulturalnych i oświatowych z naszej gminy, od kilku lat dopuszczamy udział grup z gmin sąsiedzkich. Do tej pory gościliśmy zespoły min.  z Purdy, Klebarka , Gietrzwałdu, Stębarka, Waplewa, Mierek, Barczewa, Olsztynka, Olsztyna- w tym roku dołaczl do na Biskupiec.

Rogole to nazwa grup , króre kiedyś chodziły w okresie świąt po domach i kolędowały, a nazwa pochodzi od tego, że za kolędę otrzymywali słodkie rogale- na Warmii zwane rogolami. Na naszej scenie gościmy corocznie grupy złożone z dzieci w wieku przeszkolnym i szkolnym, jedynym wymogiem jest przygotowanie przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej. W tym roku obejrzeliśmy 5 przedstawien, każde z nich miało swój niepowtarzalny charakter, za co należy podziękować młodym aktorom i opiekunom, którzy byli ich reżyserami. Zobaczyliśmy na nasze scenie następujące grupy:

"Jerzyki" - Przedszkole w Bartągu w przedstawieniu "Maleńka miłość", przygotowane przez Marię Cichą i Monikę Derdziak.

"Klasa Aniołów"-  "Bóg jest w nas"-Szkoła Podstawowa w Rusi- opiekunowie: Teresa Rojek i Barbara Rogulska.

"Ptaszki"- "W Aniołowie"-Przedszkole w Bartągu, przygtowane przez Renatę Tumas.

"Przeszkolaki z Waplewa"-  "Bóg się rodzi"-ZS-P w Waplewie- przygotowane przez Agnieszkę Waśk, ktarzynę Chmelewską, i Mariannę Szydłwską.

"Kolędncy z Biskupca"- "Jak tdawnij na wsi bywało"- Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu- przygotowane przez Urszulę Radomską.

Opublikowano: 2018-01-08 12:09:00