Dzisiaj jest Sobota, 25 maja 2019. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 14 dni

Zapraszamy na I Warmiński Przegląd Zespołów Dziecięcych „Mała Kurlantka”

Serdecznie zapraszamy na I Warmiński Przegląd Zespołów Dziecięcych „Mała Kurlantka”, który odbędzie się 23 maja 2019 r. o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie organizuje od roku 2003 Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka”. Pod tą nazwą kryje się pogodna warmińska pieśń. Jest to obecnie jedna z najważniejszych imprez folklorystycznych w województwie, w którym bierze udział około 40 zespołów i ponad 600 wykonawców. Całość występów jest emitowana od kilkunastu lat przez Radio Olsztyn w programie „Raz na ludowo”.

Nasz przegląd jest adresowany do zespołów skupiających osoby dorosłe. Od kilku lat Przedszkole w Bartągu przygotowuje programy folklorystyczne ze swoimi podopiecznymi, bierze udział w przeglądach i to nam podsunęło pomysł zorganizowania pod szyldem Kurlantki przeglądu dla dzieci, czyli „Małej Kurlantki”.

W tym roku wystąpią:

• PSZCZÓŁKI” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie

• ŻABKI” z Przedszkola w Bartągu

• MOTYLKI” z Przedszkola w Bartągu

Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Opublikowano: 2019-05-15 12:54:00