Dzisiaj jest Piątek, 30 października 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 1 dzień

Zapraszamy na  plenery malarskie "Warmińskie krajobrazy naturalne" z projektu Festiwal Warmińskich Zdarzeń

Zapraszamy na plenery malarskie "Warmińskie krajobrazy naturalne" z projektu Festiwal Warmińskich Zdarzeń

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Stawiguda, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Gmina Stawiguda, Sołectwo Ruś, Sołectwo Miodówko i Lokalna Grupa Działania Południowa Warmia serdecznie zapraszają

PLENEROWE WARSZTATY MALARSKIE
pt. ,,Warmińskie krajobrazy naturalne" realizowane w ramach projektu ,,FESTIWAL WARMIŃSKICH ZDARZEŃ"

dofinansowanego z projektu grantowego, realizowanego w ramach poddziałania ,,wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

PLENER W RUSI - 4.07.2020 godz. 11.00
SPRAWY ORGANIZACYJNE: WYJAZD AUTOKAREM GMINNYM
o godz. 10.40 ze Stawigudy, zbiórka przy szkole ul. Leśna 1
SPOTKANIE przy sklepie w RUSI o godz. 11.00, przejście na miejsce pleneru (górka z widokiem na jezioro kielarskie).
Uczestnikom zapewniamy wszystkie materiały plastyczne oraz pędzle.
Prosimy o zabranie ze sobą 1,5 l wody, picia i przekąsek oraz płynu na kleszcze i komary.

PLENER W MIODÓWKU - 11.07.2020 godz. 11.00
SPRAWY ORGANIZACYJNE: WYJAZD AUTOKAREM GMINNYM
o godz. 10.45 ze Stawigudy, zbiórka przy szkole ul. Leśna 1
SPOTKANIE na plaży w Miodówku 11.00, przejście na miejsce pleneru.
Uczestnikom zapewniamy wszystkie materiały plastyczne oraz pędzle.

W związku z zagrożeniem korona wirusem
Uczestnicy warsztatów z projektu
Festiwal Warmińskich Zdarzeń
zobowiązani są do złożenia pisemnego
oświadczenia,
- że nie przebywają na kwarantannie
- nie mieli styczności z osobą chorą na Covid-19
Organizator na początku warsztatów zmierzy uczestnikom temperaturę termometrem bezdotykowym
Uczestnicy zobowiązani są do zdezynfekowania dłoni, płyn do dezynfekcji zapewnia organizator)
Do momentu zajęcia stanowiska w zalecanej odległości uczestnik warsztatów powinien mieć założoną maskę.

OPIS WYDARZENIA: PLENEROWE WARSZTATY MALARSKIE z zakresu malarstwa na płótnie. Uczestnicy zajęć malować będą pejzaż warmiński pod okiem instruktora malarstwa. Poznają zasady kompozycji oraz techniki malarskie z wykorzystaniem płótna i farb.
CELEM warsztatów jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na piękno warmińskiej przyrody i promowania dziedzictwa przyrodniczego Warmii.

O PROWADZĄCEJ:
ANNA ŁUKACZ - GROCHOWSKA

Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym.
Ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, (specjalizacje: grafika warsztatowa- techniki i malarstwo), a także studia inżynierskie z architektury krajobrazu i podyplomowe z oligofrenopedagogiki i logopedii.
Stypendystka Prezydenta Olsztyna w 2003r. - cykl grafik pt. „Święci”.W 1999r. wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym "Ceramiony" w Elblągu. W 2005r. zdobyła I m-ce w konkursie na "Zagospodarowanie wybranej przestrzeni publicznej w obrębie Starego Miasta w Ornecie".
Należy do stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. Bierze udział w wystawach zbiorowych min. w Gietrzwałdzie, Działdowie, Olsztynie. Autorka kilku prezentacji indywidualnych. Mieszka i tworzy w Olsztynie.

ILOŚĆ MIEJSCA OGRANICZONA
WSTĘP WOLNY! TYLKO NA ZAPISY!

Prosimy o przemyślane zapisy telefoniczne lub sms
509-856-964
Koordynator: Lidia Milik