Dzisiaj jest Wtorek, 24 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 6 dni

Zapraszamy na relację z Pikniku na warmińską nutę

5 września br. w Stawigudzie odbył się ,,Piknik na warmińską nutę” zamykający projekt ,,Festiwal Warmińskich Zdarzeń” realizowany od czerwca br. przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Stawiguda i Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

Podczas pikniku na gości czekał warmiński poczęstunek, który przepysznie przygotowały: Ewa Podhajna, Jadwiga Milik, Jolanta Serafin, Dorota Broch oraz Lidia Milik – ogromnie dziękujemy i serduszka wysyłamy ;-)

Uczestnicy skorzystali również z zabaw plastycznych oraz animacji wspaniale przygotowanych przez Odjazdowe Imprezy w składzie: Żaneta, Agnieszka i Czarek – z nimi zabawa zawsze jest udana i odjazdowa ;-)

Na piknikowej scenie cudownie, melodyjnie po warmińsku i z przytupem wystąpiły ,,Baby Ruśkie i promile” z Cezarym Makiewiczem i ,,Kosejder” ze Stawigudy.

,,Baby Ruśkie i promile"

Kosejder

Kolejną atrakcją spotkania była poplenerowa wystawa artystyczna, gdzie uczestnicy warsztatów mogli zaprezentować szerokiej publiczności swoje dzieła stworzone podczas spotkań artystycznych w lipcu.

Udany projekt to przede wszystkim ludzie…w naszym tylko najlepsi, w pełni zaangażowani z mnóstwem pozytywnej energii i serdeczności. Dziękujemy Ani Grochowskiej i Bogusławie Masłowieckiej-Miotk za cudowne plenery ,,Warmińskie krajobrazy naturalne”, Ani Raczko za mega warsztaty ,,Warmińskie nadproża powitalne” , Ewie Podhajnie i Magdzie Warmińskiej za cudowne, smaczne i sycące warsztaty kulinarne ,,Warmińskie smaki regionalne”

…cóż mogę powiedzieć…nie mogę doczekać się kolejnej współpracy, więc mus jest pisać projekt ;-)

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w organizację wydarzenia.

Za pomoc organizacyjną Gminie Stawiguda.

Za cudowną dekorację w niepowtarzalnym sielskim, wiejskim klimacie na warmińską nutę Agnieszce Pszczółkowskiej z Kwiaciarni KWIATY&DEKORACJE Agnieszka Pszczółkowska.

Za przygotowanie wystawy Ani Grochowskiej Agnieszce Wieczorek i Asi Retkowicz.

Za oprawę muzyczną i techniczną dyrektorowi GOK Witoldowi Lubowieckiemu i Marcinowi Niemierza.

Za pomoc w organizacji Ani Stokłos, Jolancie Serafin, Magdzie Bąk, Asi Retkowicz, Agnieszce Wieczorek, Magdalenie Prokopowicz, Patrycji Radziwon, Karinie i Rafałowi Prokopskim.

Za aktywne uczestnictwo, budowanie społeczności lokalnej i włączanie się w życie kulturalne gminy Stawiguda wszystkim wspaniałym i utalentowanym uczestnikom projektu.

Przypomnę tylko, że piknik oraz warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,FESTIWAL WARMIŃSKICH ZDARZEŃ" dofinansowanego z projektu grantowego, realizowanego w ramach poddziałania ,,wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Fot. Agnieszka Wieczorek, Lidia Milik
Kilka zdjęć od uczestniczki Basi Masłowskiej