Dzisiaj jest Czwartek, 22 października 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 8 dni

Zapraszamy na warsztaty kulinarne "VIVA MEXICO" w ramach cyklu Kobiecy Świat

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie serdecznie zaprasza Panie 16+
na warsztaty kulinarne realizowane w ramach cyklu KOBIECY ŚWIAT, które odbędą się
16 PAŹDZIERNIKA 2020 r. (piątek) o godz. 18.00
w pracowni technicznej ZSP przy ul. Leśnej 1 w Stawigudzie.
O WYDARZENIU:
Warsztaty kulinarne - VIVA MEXICO - kuchnia meksykańska.
Obecnie mamy ograniczenia w podróżach po świecie, ale nie w kuchni…
Kuchnia to miejsce otwarte, szczere i pełne przygód.
Tym razem zabierzemy Was do Meksyku.
Kuchnia meksykańska odzwierciedla przyrodę, kulturę i ludność Meksyku. Łączy w sobie tradycje tubylczych Indian i wpływy hiszpańskich konkwistadorów. Potrawy oryginalnej kuchni meksykańskiej są dość pikantne i aromatyczne, głównie dzięki dodatkowi przyprawy chilli. Kuchnia Meksykańska jest niezwykle aromatyczna, pełna pikantnych przypraw, a przy tym bardzo smakowita. Nic dziwnego, że wielu Europejczyków zajada się tortillami, które u nas sprzedawane są jako fast food. Nie mają one jednak takiego smaku, jak tradycyjne tortille meksykańskie.
Podczas warsztatów zrobimy podstawowe meksykańskie sosy:
SALSA - pikantny sos z warzywami i GUACAMOLE - sos z awokado
oraz potrawy: BURRITO - pieczone danie z tortillą, z fasolą i chilli, CHIMICHANGA - rodzaj burrito smażone na oleju lub maśle, ENCHILADES, pieczone danie z tortillą w sosie pomidorowym oraz QUESADILLA - danie z tortillą z serem, kukurydzą i pomidorem.
Czekamy na Was - Hasta la vista!
Ewa Podhajna i Lidia Milik
O PROWADZĄCEJ: EWA PODHAJNA
Od 2010 roku zajmuje się gastronomią, kulinariami prowadząc różnorodne kursy w tym zakresie, ucząc w szkołach policealnych. Doktor nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia człowieka. Magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka. Pedagog, pasjonatka kuchni, kobieta z pozytywną energią i niezwykłym zaangażowaniem we wszystko czego się podejmuje. Oprócz studiów kierunkowych ukończyła wiele kursów i szkoleń w zakresie gastronomii. Swoją pasję kulinarną zawsze stara się łączyć ze zdrowotnym oddziaływaniem żywności na ciało i duszę zgodnie z powiedzeniem "jesteś tym, co jesz".
ZAPISY do 05.10.2020 r. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ .
tel. 89/5126-922, e-mail: milik@stawiguda.pl, fb- Lidia Milik
WSTĘP: 15 ZŁ
Wpłaty gotówką w GOK (ul. Leśna 1, budynek szkoły, piwnica) lub przelewem na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

BANK SPÓŁDZIELCZY W OLSZTYNKU
80 8823 0007 2001 0100 1999 0001

Tytułem "wpisowe - kobiecy świat"

WPISUJCIE W KALENDARZ I WIDZIMY SIĘ!
Polecamy i serdecznie zapraszamy

Koordynator cyklu "Kobiecy Świat "
Lidia Milik

* osoby, które zgłoszą udział w wydarzeniu, zobowiązane są do oświdczenie, że są zdrowe oraz nie miały styczności z osobą chorą na COVID-19