GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Poniedziałek, 30 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 11 dni

Dzień Kobiet w GOK 2015

Dzień Kobiet w GOK 2015

          Z okazji przypadającego niebawem święta Dnia Kobiet, wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkie Panie do spędzenia go z nami. Zapraszamy w piątek 6 marca o godzinie 18.00 wrza z Radą Sołecką wsi Stawiguda do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie- wstęp oczywiście wolny i jak najbardziej wskazany. Panie, które uczestniczyły w naszych spotkaniach w latach ubiegłych namawiac nie muszę- te które jeszcze nie były zachęcamy do udziału.

         Jest to jedyna taka impreza w roku dedykowana tylko Paniom, role kelnerów i obsługi pełnią w tym dniu panowie. Inną tradycją, którą uda nam się podtrzymać i w tym roku jest koncert  mężczyzny. W ubiegłych latach gościliśmy min. Apolinarego POlka i Pawła Ejzenberga. W tym roku obejrzymy i wysłuchamy największych przebojów króra rock and rolla Elvisa Presleya, w wykonaniu najlepszego naśladowcy gwiazdy w Polsce Adama Gałki, który nie tylko śpiewa jak Elvis , wygląda jak Elvis, jeździ pięknym Cadillaciem.

 

   
     Adam Gałka urodził się 6 kwietnia 1974 w Olsztynie. Od dziecka miał styczność z piosenkami Elvisa. Jako mały chłopiec nagrywał się, kasując przy tym ojcu nagrania Presleya, które w owych czasach były niełatwe do zdobycia w naszym kraju.
 
      W wieku 9 lat, pod choinkę Adam dostaje swoją pierwszą gitarę, na której próbuje grać. W roku 1988 ciężko choruje… jego jedynym lekiem staje się Elvis i jego muzyka. Mając pod ręką jedyną kasetę Króla, staje się jego wielkim fanem …i tak już pozostało po dziś dzień. Zaczął kupować płyty, kasety i wszystko co było związane z Elvisem. Zamknięty w czterech ścianach, żył Presleyem, śpiewał, słuchał, uczył się sam grać na gitarze a także malował jego portrety, obrazy. 
 
      W roku 1994 Adam występuje na swoim pierwszym, publicznym recitalu.
Wchodzi do studia nagrań i nagrywa w swojej wersji piosenkę “Dont Cry Daddy”. W roku 1995 Adam jest członkiem grupy rockowej SARON, w której na perkusji gra Ułan, późniejszy perkusista formacji SISTERS. Zespół tworzy swoją muzykę i koncertuje w studenckich klubach. W roku 1998 Adam poznaje 
wspaniałego olsztyńskiego muzyka, Jerzego Budnego i wspólnie zakładają duet FIGARO, grając na przeróżnych imprezach.
 
     Zespół odnosi sukcesy i jest najlepszym olsztyńskim duetem, który bawi, prowadzi, gra i śpiewa.. W międzyczasie, w roku 1999 Adam jednak nie poddaje się muzyce rożniącej się od muzyki Presleya i wstępuje do 10-osobowego składu Jarka Pietkuna INSIDE BLUE, wraz z grupą Zbyszka Siwka ZBIGI BAND. Pokazują się w ośrodku rządowym w Łańsku, gdzie gośćmi byli m. in. Jerzy Buzek wraz z żoną i Hanna Suchocka. W roku 2000 zespół bierze udział w konkursie na Nocach Bluesowych i dostaje wyróżnienie.
 
      Podczas istnienia zespołu FIGARO Adam czuje, że brakuje mu występów w roli Elvisa, postanawia więc występować solo. W roku 2001 Adam odkrywa Martę Maćkowską, późniejszą finalistkę Fabryki Gwiazd, która dośpiewuje mu w chórkach, na nagraniach demonstracyjnych. Adam koncertuje solowo i poznaje świat artystów. Są to między innymi: ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA, JERZY POŁOMSKI, TOMASZ STOCKINGER, RYSZARD RYNKOWSKI, PERFECT, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, NORBI, STACHURSKY, NOCNA ZMIANA BLUESA, KRZYSZTOF KRAWCZYK, MARIA SZABŁOWSKA, MICHAŁ MILOWICZ, MICHAŁ WIŚNIEWSKI, DODA, KRZYSZTOF SZEWCZYK, POPARZENI KAWĄ, BRACIA ITD.
 
 
 W Mrągowie Adam jest urodzinową niespodzianką w dniu pięćdziesiątych urodzin Marii Pakulnis. W tym też roku jest niespodzianką w Starych Jabłonkach na weselnej uroczystości syna Elżbiety Skrętkowskiej, znanej producentki programu Szansa na Sukces. Następnie Adam pojawia się w TVP2, w prowadzonym przez Krzysztofa Skibę i Beatę Pawlikowską programie „Podróże z żartem”.
 
     W tym okresie Adam współpracuje z oficjalnym, polskim Fun Klubem Elvisa i otrzymuje wyróżnienie, jako najlepszy naśladowca Elvisa, ma także pisemną zgodę na wykonywanie utworów Elvisa od jego żony P:riscilii Presley. W roku 2009 zakłada zespół Memphis Road, z którym do dziś wykonuje koncertowe wersje piosenek Elvisa. Dziś Adam występuje z zespołem Elvis Tribute Show w kraju i za granicą m.in. Berlin, Fankfurt nad  Menem … (żródło: www.elvishow.pl).
 

Opublikowano: 2015-02-25 18:15:00

Powrót