GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Piątek, 27 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

XI marsz nordic walking w Pluskach

W sobotę 9 listopada 2013 r. w Pluskach o godzinie 11:00 odbędzie się kolejne spotkanie z instruktorem nordic walking organizowane w ramach inicjatywy RekreAKCJA, na które serdecznie zapraszamy.

 

Spotykamy się przy plaży głównej w Pluskach:

Do zobaczenia!

____________________________________________________________________________________________________

Relacja z XI marszu nordic walking w Pluskach

 

Czas biegnie bardzo szybko i w związku z tym doczekaliśmy się przedostatniego spotkania realizowanego w ramach inicjatywy RekreAKCJA z instruktorem nordic walking w tym- 2013 roku. Marsz odbył się w sobotę 9 listopada w malowniczych Pluskach.

 

Uczestnicy mieli okazję maszerować w tej miejscowości już po raz drugi, jednak tym razem poruszaliśmy się wzdłuż jeziora Pluszne zwiedzając położone w okolicy domki letniskowe.

Niesamowite jest to, że mimo deszczowej pogody zawsze są chętni, którzy wychodzą z domów nie patrząc na tzw. „drobne niedogodności” i z uśmiechem na twarzy biorą udział w naszych spotkaniach. Sama przekonałam się już wielokrotnie, że najtrudniej jest wyjść z domu. Człowiek zawsze boryka się sam ze sobą, jednak wychodząc otwiera drzwi na nowe doświadczenia, znajomości i w 99,9% jest zadowolony z tej decyzji. Dodam, że podczas naszych spotkań jest zawsze bardzo wesoło. Pozwala to oderwać się na chwilę od codziennych trosk i dodaje energii, której wielu osobom brakuje podczas jesienno-zimowych dni. Jest to również okazja do pracy nad kondycją fizyczną oraz do odwiedzenia miejsc, do których samemu ciężko jest się dostać.

Nasz trening prowadzony przez instruktora nordic walking- Marka Molędę ze względu na silną grupę był dość intensywny. Przyznam, że mimo upływu kilku dni wciąż mam zakwasy, co świadczy o tym, że nasze spotkania to nie zwyczajne spacery, ale solidna dawka aktywności fizycznej.

 

Już dziś zapraszam na ostatnie w tym roku- XII spotkanie z instruktorem nordic walking, które odbędzie się 23 listopada w Dorotowie. Szczegóły już wkrótce.

 

Ewelina Sugajska

rekreakcja@stawiguda.pl