GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Piątek, 27 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

III marsz nordic walking.

 

 

W sobotę 13.04.2013 spotkaliśmy się w okolicy wioski Wymój.

 

Pogoda jak zwykle dopisała. Mimo obaw przed zapowiadanym deszczem świeciło piękne słońce, a śnieg dał o sobie znać jedynie w mniej uczęszczanych partiach lasu.

 

Na granicy Warmii i Mazur, przy rzece Pasłęce przywitał nas gospodarz tych terenów- leśniczy Andrzej Szreder. Opowiedział o rezerwacie przyrody, na którego terenie żyją bobry. Dowiedzieliśmy się między innymi czym się żywią, gdzie mieszkają oraz jak liczne mają rodziny. Była również okazja by z bliska zobaczyć powalone przez nie ogromne drzewa.

 

W związku z wciąż dołączającymi do nas nowymi osobami instruktor nordic walking pokazał prawidłowy sposób chodzenia z kijami. Po wstępnej rozgrzewce ruszyliśmy w głąb lasu. Tam mimo dość trudnych warunków do chodzenia, spowodowanych roztapiającym się śniegiem, udało się przejść trasę około 6 km. Teren ten jest bardzo ciekawy ze względu na swoje zróżnicowanie. Mijaliśmy wąwozy otoczone zarówno starodrzewem jak i nowymi nasadzeniami. Widać wyraźnie jak przyroda budzi się do życia, o czym świadczyć może budząca się ze snu jaszczurka, która pozwoliła się sfotografować.

 

Już w przyszłą sobotę 20.04.2013 zapraszamy na kolejny marsz, który tym razem odbędzie się w okolicy Gryźlin. Szczegóły już wkrótce.

 

Serdecznie zapraszamy.