GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Piątek, 27 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

X marsz nordic walking w Stawigudzie

W sobotę 26 października 2013 r. o godzinie 11:00 w Stawigudzie kolejne spotkanie z instruktorem nordic walking realizowane w ramach RekreAKCJI!

 

Spotykamy się w Stawigudzie naprzeciwko Urzędu Gminy przy ul. Olsztyńskiej 10.

Do zobaczenia!

___________________________________________________________________________________

Relacja z X marszu nordic walking w Stawigudzie

 

26 października tuż przed godziną 11:00 zaczął delikatnie padać deszcz. Mimo pochmurnej aury było dość ciepło. Miałam wątpliwości co do frekwencji tej RekreAKCJI spowodowanej niepewną pogodą jednak marszowicze mnie nie zawiedli i liczną bo prawie 20-osobową grupą spotkaliśmy się pod Urzędem Gminy w Stawigudzie.

 

Ruszyliśmy w stronę ulicy Leśnej, która prowadzi do lasu. Tam rozpoczęliśmy rozgrzewkę. W spotkaniu po raz kolejny wziął udział najmłodszy- bo 5-letni uczestnik Michał, który żwawym krokiem towarzyszył mi na przedzie, prowadząc uczestników przez wyznaczoną trasę.

Przy tak licznej grupie instruktor- Marek Molęda miał nie lada wyzwanie, by każdej osobie poświęcić chwilę i pokazać prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń. Oprócz pokazania prawidłowego sposobu poruszania się z kijami wykonywaliśmy rozciągania, rozgrzewanie i wzmacnianie stawów, zmienialiśmy tempo marszu czego rezultatem było miłe zmęczenie.

Tradycyjnie już spotkanie zakończyliśmy wspólną pamiątkową fotografią, którą można obejrzeć w galerii poniżej.

 

Uczestnikom dziękuję i już dziś serdecznie zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie, które odbędzie się 9 listopada 2013 r. w Pluskach. Szczegóły już wkrótce.

 

Ewelina Sugajska

rekreakcja@stawiguda.pl