GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Wtorek, 11 sierpnia 2020.

KLUB PODRÓŻNIKA/ VI edycja/ I spotkanie- Sardynia 11.10.2018

KLUB PODRÓŻNIKA/ VI edycja/ I spotkanie- Sardynia 11.10.2018

W czwartek 11.10.2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie już VI edycji KLUBU PODRÓŻNIKA. Klub powstał z inicjatywy Urszuli Dobrzańskiej ze Stowarzyszenia „Tomaszkowo” i od początku istnienia przygotowywany jest we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stawigudzie.

 

Niezwykle nam miło, że mimo upływu lat grono klubowiczów nie maleje, wręcz przeciwnie, wciąż widzimy nowe twarze. To właśnie daje nam- organizatorom mobilizację do dalszych działań i poszukiwań osób, które podróżują i chcą swoją historią podzielić się z szerszym gronem odbiorców.

Gościem czwartkowego spotkania była pani Grażyna Grace Kulka, z zawodu psycholog oraz promotorka zdrowego stylu życia. Ze względu na swoje zainteresowania przygotowała nieco inną niż dotychczas prezentację z podróży. Inną- ponieważ skupiającą się nie tylko na krajobrazach ale na zbadaniu zagadnienia tajemnicy długowieczności. Jak się dowiedzieliśmy Sardynia jest jedną z tzw. „niebieskich stref”. Znaczy to, że m.in. właśnie na tej wyspie ludzie żyją najdłużej. O tym jak tego dokonują dowiedzieliśmy się właśnie na tym spotkaniu. Kto nie był, niech żałuje ;) Zainteresowanych odsyłamy do zdjęć slajdów przygotowanych przez panią Grażynę, na których znajdują się informacje oraz publikacje, które warto przeczytać dotyczące właśnie tego tematu.

 

Pani Grażynie serdecznie dziękujemy! Życzymy dotarcia do wszystkich „niebieskich stref” i dalszego pogłębiania tego niezwykle ciekawego tematu. Klubowiczów zapraszamy na kolejne spotkanie, które wyjątkowo odbędzie się w sobotę 24 listopada a tematem będą Chiny.

 

Relacja: Ewelina Sugajska,

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Opublikowano: 2018-10-29 13:40:00

Powrót