GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Wtorek, 27 października 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

RekreAKCJA 2019- Dwubój Flisacki 22.06.2019

RekreAKCJA 2019- Dwubój Flisacki 22.06.2019

W sobotę 22.06.2019 r. odbył się Dwubój Flisacki. Cóż to za twór? Jest to aktywność łącząca rowery i kajaki. Nawiązuje do spławu drewna rzeką Łyną do tartaków Olsztyna, Dobrego Miasta czy nawet Królewca. Flisacy brali na tratwy rowery i po dostarczeniu drewna wracali do domu rowerami, czasem sporo ponad 100 km.

 

Dzięki współpracy Gminy Stawiguda z Gminą Olsztyn 40 śmiałków podjęło wyzwanie i przemierzyło na rowerach drogę by dotrzeć do Rusi. Tam rozpoczął się spływ kajakowy Łyną aż do zamku w Olsztynie. Pogoda dopisała, dlatego wszyscy z uśmiechniętymi minami wrócili przewiezieni busem do Rusi. Na miejscu czekała na uczestników miła niespodzianka: pyszna kiełbaska oraz upominki w postaci kubków gminnych oraz publikacji dotyczących naszego regionu. Wręczył je osobiście Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. Była to również okazja aby pozostać dłużej w Rusi na wyjątkowym wydarzeniu jakim była Noc Świętojańska.

 

Wydarzenie to odbyło się w ramach Olsztyn.Aktywnie! oraz RekreAKCJI dzięki inicjatywie lokalnego miłośnika historii pana Andrzeja Małyszko. Przy wsparciu pani Sołtys Haliny Zapadka i Radzie sołeckiej Rusi, Stowarzyszeniu Miłośników Rusi, Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie i zapewnieniu przez PTTK Olsztyn niezbędnego ekwipunku w postaci kajaków, autobusu jak również przewodnika i ratownika WOPR wpisujemy Dwubój Flisacki jako fantastyczną imprezę rekreacyjną, którą mamy nadzieję powtórzyć.

Relacja: Ewelina Sugajska
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

Opublikowano: 2019-06-26 09:26:00

Powrót