GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Wtorek, 24 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 6 dni

VI Integracyjny Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim (II wycieczka rowerowa) 31.05.2014

VI Integracyjny Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim (II wycieczka rowerowa) 31.05.2014

Piękną rowerową sobotę mieliśmy 31 maja 2014 r. w gminie Stawiguda! Okazją, dzięki której w jednym miejscu spotkało się ponad 120 rowerzystów z Olsztyna, Nidzicy, Olsztynka i samej Stawigudy była VI edycja corocznego Integracyjnego Rajdu Rowerowego na Gościńcu Niborskim.

 

Wszystkie rowerowe grupy zjechały się w południe do Ośrodka Wypoczynkowego Rybaki, gdzie organizatorzy: Urząd Gminy Stawiguda, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Gmina Olsztynek, Powiat Nidzicki, Urząd Miasta Nidzica, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Nowe Ramuki i sponsorzy: Jeronimo Martins Polska S.A. właściciel marki „Biedronka” oraz „Tymbark” zadbali o ciepły bufet, napoje oraz specjalne upominki dla dzieci i młodzieży biorącej udział w rajdzie.

Liczna grupa z Olsztyna i Stawigudy przemierzała „łańskie asfalty” i leśne drogi Rezerwatu Las Warmiński pod opieką leśników, którzy zabezpieczali kolumnę cyklistów.

W docelowym miejscu wycieczki wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Irena Derdoń- zastępczyni Wójta Gminy Stawiguda, kierownik referatu Ochrony Środowiska i Promocji- Jerzy Raczyk oraz oczywiście Pan Andrzej Małyszko z Rusi, czyli główny inicjator reaktywacji Gościńca Niborskiego.

VI edycja rajdu Gościńcem Niborskim odbyła się również w ramach RekreAKCJI, czyli cyklu spotkań rekreacyjnych organizowanych na terenie Gminy Stawiguda. Szczególnym momentem pikniku było losowanie nagród wśród wszystkich zebranych rowerzystów. Dzięki temu kilkanaście osób wróciło do domów nie tylko z głową pełną wrażeń, ale także akcesoriami rowerowymi, drobnym sprzętem turystycznym oraz książkami o tematyce regionalnej i krajoznawczej.

 

Dzisiejsze spotkanie po raz kolejny pokazało prawdziwą gościnność Gościńca oraz udowodniło, że warto kontynuować organizowanie takich „zlotów”, ponieważ stwarzają okazję do spotkań, nawiązania znajomości oraz wspólnej zabawy, która kręci się wokół naszej wspólnej pasji, czyli ROWERU!

 

 

Komandor Rajdu: Andrzej Małyszko

Mirek Arczak- kierownik wycieczki rowerowej,

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI, GOK Stawiguda

Opublikowano: 2014-06-02 11:35:00

Powrót