GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Sobota, 16 lutego 2019. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 4 dni

VI spotkanie biegowe w Tomaszkowie 07.06.2014 r.

VI spotkanie biegowe w Tomaszkowie 07.06.2014 r.

Jesteśmy na półmetku tegorocznych spotkań biegowych realizowanych na terenie gminy Stawiguda w ramach RekreAKCJI. W sobotę 7 czerwca 2014 r. spotkaliśmy się po raz VI z trenerem- Pawłem Pszczółkowskim w Tomaszkowie.

 

O godzinie 11:00 rozpoczęliśmy rozgrzewkę od truchtu. Dobiegliśmy do malowniczo położonej małej plaży przy jeziorze Świętajno. W zeszłym roku mieliśmy okazję poznać te okolice podczas spotkania z instruktorem nordic walking. Tam pod okiem instruktora ćwiczyliśmy.

Po odpowiedniej rozgrzewce rozpoczęliśmy tzw. „zabawę biegową”, która polegała na pracy nad tempem. Biegliśmy szybko przez kilkadziesiąt sekund po czym zwalnialiśmy i wielokrotnie to powtarzaliśmy. Mimo dosyć wysokiej temperatury tego dnia, w cieniu lasu biegało się bardzo przyjemnie.

Intensywność treningu zawsze dopasowana jest do przybyłych uczestników. Zapewniamy, że każdy jest w stanie dotrzymać nam kroku. Dlatego też bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej i ogólnodostępnej formy rekreacji, która podnosi poziom endorfin, wzmacnia nasze ciało i ducha :)

 

Tego dnia w Tomaszkowie odbywały się również VII Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego. W związku z tym postanowiliśmy odwiedzić zaprzyjaźnioną, równie aktywną rekreacyjnie grupę żeglarzy. Na pięknie zagospodarowanym Wulpinku przywitała nas członkini zarządu Stowarzyszenia Tomaszkowo- pani Urszula Dobrzańska.

 

Po tym miłym akcencie truchtem dobiegliśmy do naszych aut i zakończyliśmy spotkanie biegowe. Wszystkim przybyłym dziękuję i zapraszam na kolejne aktywne RekreAKCJE!

 

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI

Opublikowano: 2014-06-09 11:54:00

Powrót