GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Sobota, 16 lutego 2019. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 4 dni

VII spotkanie biegowe w Wymoju 09.08.2014 r.

VII spotkanie biegowe w Wymoju 09.08.2014 r.

W sobotę 09 sierpnia 2014 r. w Wymoju po raz VII spotkaliśmy się z Pawłem Pszczółkowskim- instruktorem rekreacji ruchowej, który prowadzi zajęcia z biegania. W zasadzie są to spotkania maszobiegowe, które przygotowują do prawidłowego, samodzielnego biegu.

 

Sobota była bardzo ciepła i słoneczna a w zacienionych dróżkach leśnych ćwiczyło się przyjemnie. Rozpoczęliśmy od dwunastominutowego biegu. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń, które w ostatniej fazie wykonywaliśmy przy użyciu płotków. Te ćwiczenia dynamiczne wykonywane na niewielkich odległościach umożliwiają instruktorowi przygotowanie nas do biegów i korygowanie błędów, które popełniamy podczas ćwiczeń. Rozgrzewamy wówczas zarówno dolną jak i górną część ciała. Z pozoru ćwiczenia wydają się być proste, jednak niesamowicie pobudzają wszystkie mięśnie do pracy. Po odpowiednim przygotowaniu przeszliśmy do zbiegów i wbiegów, dzięki którym przeanalizowaliśmy nasz sposób biegania. Trener wyłapywał i korygował nasze błędy w naszej postawie, sposobie ustawiania rąk i stóp podczas biegu. Dodatkowo skupialiśmy się na tempie. Spotkanie zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi, które mają na celu uspokojenie tętna i rozluźnienie mięśni.

Drodzy Państwo, pozostało nam zaledwie 5 spotkań biegowych z instruktorem w tym roku. Serdecznie zachęcam wszystkich, którzy do tej pory zastanawiali się nad uczestnictwem a z różnych powodów nie udało się jeszcze do nas dołączyć. Jest to fantastyczna forma rekreacji, dla każdego- zarówno młodego jak i tego ciut starszego ;) Trening jest zawsze dopasowany do całej grupy i oprócz profesjonalnych ćwiczeń zawsze towarzyszy nam dobry humor. Dzięki temu możemy podładować nasze akumulatory na resztę tygodnia!

Uczestnikom i trenerowi serdecznie dziękuję i zapraszam gorąco na kolejne spotkanie, które już wkrótce 23 sierpnia 2014 r. w Miodówku.

 

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI

GOK Stawiguda

Opublikowano: 2014-08-11 10:31:00

Powrót