Dzisiaj jest Czwartek, 2 lipca 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 15 dni

HISTORIA GMINY

Pamięć ludzka jest bardzo ulotna, obecne tempo życia dodatkowo skraca jej czas i w ten sposób bardzo szybko zapominamy co się działo tak niedawno- a co kilkadziesiąt, kilkaset lat temu odeszło dawno w niepamięć.  Mając to na uwadze Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie chce rozpocząć zbieranie informacji i materiałów historycznych dotyczących naszej gminy. Historia Warmii będącej w latach 1464-1772 w obrębie Korony Królestwa Polskiego i do Polski powróciła dopiero w 1945 roku jest zapomniana i przekłamywana. Dla większości obszar byłych Prus Wschodnich to Mazury a Warmia to przecież odrębna kraina ściśle związana z historią Polski, więc zależy nam na informacjach dotyczących polskości naszej małej ojczyzny. Oczywiście inne okresy i informacje też są dla nas tak samo ważne.

Na stronie gok.stawiguda.pl pojawi się zakładka Historia Gminy i w niej chcemy zbierać wszystkie informacje związane z jej historią. Będą to teksty, e-booki, nagrania audio, wideo, linki do materiałów zamieszczonych na innych stronach. Osobnym działem  będzie stara fotografia.

Nie jesteśmy w stanie sami zrealizować  tego projektu bez Państwa pomocy. Jeżeli macie ciekawe materiały związane z historią naszej gminy , wiadomości, którymi chcecie się podzielić , ciekawe zdjęcia w albumach rodzinnych prosimy podzielcie się.

Ze swojej strony dołożymy starań aby dotrzeć do jak największej liczby informacji, którymi będziemy się sukcesywnie dzielić  na  naszej stronie.  Materiały i informacje można przesyłać na adres mailowy: historia@stawiguda.pl, kontakt telefoniczny: (89) 512 69 22