GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 lutego 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 0 dni

WATA 2015 25-31.03.2015 r.

WATA 2015 25-31.03.2015 r.

 

 Takich tłumów gości dawno nie było w naszych skromnych progach- nie sprawił to koncert wielkiej gwiazdy, tylko wernisaż Wystawy Amatorskiej Twórczości Artystyczej "WATA 2015" .......

 

            O godzinie 17.00 w sali GOK Stawiguda rozpoczęła się ta miła uroczystość, na którą przybyli nasi artyści , ich rodziny, przyjaciele i wielu znamienitych gości, min. wójt gminy Stawiguda pani Irena Derdoń i nowa sekretarz UG pani Iwona Korwek. Po powitaniu wszystkich gości przez dyrektora GOK w Stawigudzie Witolda Lubowieckiego nastąpiła miła uroczystość wręczenia naszym kochanym artystom podziękowań przez panią wójt Irenę Derdoń. W sumie swoje rękodzieło wystawiło w tym roku ponad 40 osób, podobnie jak wroku ubiegłym. Bardzo miłym muzycznym akcentem był świetny koncert naszego wspaniałego chóru "Konsonans" z Toamszkowa pod dyrekcją  pani Natalii Kaczmarczik.

 

              Większośc artystów to osoby prywatne, ale cieszy fakt, że zawiązuje się na terenie naszej gminy coraz więcej grup skupiających osoby pragnące w czynny sposób rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne takie jak: Koło Malarskie dla dorosłych przy GOK w Stawigudzie, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Tomaszkowo" organizujące Konkurs Fotograficzny "Wulpińskie klimaty", czy coraz prężniej działające Koło Gospodyń Wiejskich w Stawigudzie. Odstąpiliśmy w tym roku od zasady, że wystawa jest dla osób dorosłych wspierając wspaniałą inicjatywę Stowarzyszenia Dzieciom i ich Rodzinom "Dajmy szansę" ze Stawigudy i wystawiliśmy prace dzieci wykonane wraz z prowadzącą zajęcia pania Alicją Łabanowską.

               Tych, którzy jeszcze nie mięli okazji zobaczyć wystawy informujemy, że można ją oglądać do 1 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.00. Pierwszymi naszymi gośćmi  była roześmiana grupa dzieci z Przedszkola w Stawigudzie, które wśród prac znalazły też dzieła swoich rodziców i dziadków.

 

 

A oto przegląd wystawionych prac:

Marek Kojro

Przemysław Burzyński, Dariusz Klaczko, Anna Mystkowska- Pływaczewska, Ewelina Sugajska

 

Agnieszka Wieczorek

Koło Gospodyń Wiejskich w Stawigudzie

Marzena Tymicka

Anna Piskorz

Olga Tusińska, Katarzyna Tkaczyk, Mirosław Wawryk, Iga Podgórska

Jan Bucała

Paulina Kowalska

Iwona Lipiejko

Katarzyna Sztando

Monika Bucała

Wiesław Śnieżko

Ewa Bucała

Jolanta Wojnicz

Maria Jackowska

Stefania Zdziechowska

Ida Gruszecka

Jadwiga Michalkiewicz

Iwona Lipiejko

Wioletta Kozaczuk

Koło Gospodyń Wiejskich w Stawigudzie

Zofia Piktel

Stowarzyszenie na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzinom "Dajmy Szansę"

Marzena i Lidia Milik

Beata Jóźwiak

Opublikowano: 2015-03-30 14:25:00

Powrót

Zdjęcia