Dzisiaj jest Niedziela, 18 lutego 2018. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 4 dni

XI STAWIGUDZKIE SPOTKANIA WOKALNE "KAMERTON 2015"

Podsumowanie XI Stawigudzkich Spotkań Wokalnych "Kamerton 2015"

W poniedziałkowy poranek sala GOK w Stawigudzie zapełniła sie rozśpiewana grupą młodych, gdyż w tym dniu 20.04.2015 r. odbyły się XI Stawigudzkie Spotkania Wokalne "Kamerton 2015". Impreza ma wieloletnia tradycję- I edycja odbyła sie w roku 1994 ubiegłego wieku,

Adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jest jedną z niewielu imprez organizowanych przez naszą placówkę, gdzie w grę wchodzi ocena wykonawców, większość naszych inicjatyw ma charakter przeglądów. Początkowo udział brały placówki oświatowe i kulturalne tylko  z naszej gminy, jednak od kilku lat udział mogą brać też młodzi wykonawcy z gmin ościennych. Dzięki temu ilośc wykonawców, atrakcyjność, poziom, możliwość wymiany doświadczeń znacznie wzrosła.

W tegorocznej edycji wysłuchaliśmy 39 wykonawców z Olsztyna, Purdy, Olsztynka, Mierek, Bartąga, Gryźlin, Stawigudy i Rusi. Oprócz popisów przedszkolaków, które nie są oceniane i wszyscy uczestnicy otrzymują wyróżnienia, inne grupy są oceniane. Oto końcowe wyniki naszej rywalizacji:

Klasy I-III

I miejsce- Nikola Kotowska (ZS- P Stawiguda)

II miejsce- Emilia Kozłowska (MDK Olsztynek)

III miejsce- Anna Karolewska (ZS- P Stawiguda)

III miejsce- Brunon Kołakowski (ZS- P  Stawiguda)

Klasy IV-VI

I miejsce- Katarzyna Kozłowska (MDK Olsztynek)

II miejsce- Aleksandra Obrębska (MDK Olsztynek)

III miejsce- Emilia Wachowska (Społeczna Szkoła Podst. 101 w Olsztynie)

III miejsce- Kinga Lewandowska (MDK Olsztynek)

wyróżnienia:

Paulina Jawoszek (SP im. T. Pezały w Purzie)

Jan Szałkowski (Społeczna Szkoła Podst. 101 w Olsztynie)

Eulalia Kołakowska (GOK Stawiguda)

I miejsce- Natalia Śliżewska (MDK Olsztynek)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujey, dziękujemy też wszystkim uczestnikom, opiekunom i instruktorom i widzom. Do zobaczenia za rok na kolejnej 12 edycji Kamertonu. Zapraszamy też do obejrzenia fotoreportażu w zakładce galeria GOK.

Opublikowano: 2016-04-26 12:29:00