Dzisiaj jest Niedziela, 18 lutego 2018. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 4 dni

XII STAWIGUDZKIE SPOTKANIA WOKALNE "KAMERTON 2016"

Dnia 25 kwietnia , w poniedziałkowy poranek sala Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie zapełniła się wesołą rozśpiewaną gromadką dzieci - a to za sprawą XII Stawigudzkich Spotkań Wokalnych "Kamerton 2016". Jest to najstarsza impreza organizowana przez GOK- pierwsza edycja odbyła się w czerwcu 1994 roku. Przez ten okres było kilka lat przerwy, dlatego była to dopiero 12 edycja. Od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym roku nie było inaczej i przez 5 godzin trwania festiwalu usłyszeliśmy ponad 50 wykonawców z Barczewa, Bartąga, Gryźlin, Mierek, Olsztyna, Olsztynka, Purdy, Sząbruka i Waplewa.

Jako pierwsi na naszej scenie pojawili się najmłodsi , czyli przedszkolaki ze Stawigudy i Bartąga. Jest to zazwyczaj najbardziej wdzięczna i miła część, młodzi wokaliści bardzo przeżywali swoje występy na scenie, byli wspaniali, za co zostali nagradzania gromkimi brawami. Ta grupa wiekowa według regulaminu nie jest oceniana przez jury i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy wyróżnienia.

Kolejne grupy wiekowe, czyli klasy I- III, IV- VI i gimnazjum, to rywalizacja o miejsca od I do III. Najtrudniej było w grupie klas IV- VI, gdyż zgłosiło się ponad 20 wykonawców, podobnie jak w kategorii I- III. Poziom był bardzo wyrównany, co  nas cieszy, wzrasta i coraz trudniej jest wywalczyć czołowe miejsca. Ocena wykonań musiała się zająć komisja , która miała wiele dylematów, zdania były podzielone a wyniki były pewnym kompromisem. Jednym słowem bardzo dobrych wykonań było dużo więcej niż przyznanych miejsc. Po obradach jury nastąpił moment ogłoszenia wyników, które przedstawiają się następująco:

WYNIKI XII STAWIGUDZKICH SPOTKAŃ WOKALNYCH

KAMERTON 2016”

• w kategorii klas I-III

I miejsce - Stanisław Kisiel z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stawigudzie

II miejsce - Julia Przybysławska ze Szkoły Filialnej w Mierkach

III miejsce - Michał Strzelczak ze Społecznego Zespołu Przedszkolno- Szkolnego
101 w Olsztynie

• w kategorii klas IV-VI

I miejsce - Julia Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej w Purdzie

II miejsce - Martyna Młodawska z Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Barczewie

III miejsce - Kinga Lewandowska z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku

Rozalia Soliwoda ze Szkoły Podstawowej w Sząbruku

• w kategorii gimnazjum

I miejsce - Anna Nawacka ze Społecznego Zespołu Przedszkolno- Szkolnego
101 w Olsztynie

II miejsce - Katarzyna Kozłowska z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku

III miejsce - Jolanta Zychowicz z Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Barczewie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za stworzenie pięknego wielogodzinnego koncertu, dziękujemy instruktorom i nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych. Nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich , którym śpiewanie sprawia przyjemność na kolejną XIII edycję "Kamertonu" w 2017 roku !

Zapraszamy do zgłaszania się na XII Stawigudzkie Spotkania Wokalne KAMERTON 2016. Termin zgłoszeń upływa 8 kwietnia 2016r.

Opublikowano: 2016-04-26 12:30:00