GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Wtorek, 2 czerwca 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 28 dni

"Baby Ruśkie + 2 Promile”

Zespół "Baby Ruśkie + 2 Promile” powstał w 2016 roku. Inicjatorką założenia zespołu jest prowadząca świetlicę wiejską "Nad Łyną" Halina Zapadka.

 

Już w 2011 roku były pierwsze próby śpiewania, przy podkładach muzycznych. Następnie próbowaliśmy z akordeonem, na którym grał pan Rafał Marmurowski. Tak na poważnie prawdziwy zespół zawiązał się w 2016 roku podczas pikniku pt. "Święto Kartofla", na którym pojawili się nowi mieszkańcy Rusi, którzy grają na instrumentach i śpiewają. Zaczęliśmy się systematycznie spotykać i tworzyć coś fajnego dla naszych mieszkańców. We wsi jest sporo imprez i to właśnie wymusiło poniekąd potrzebę, żeby umilić czas i fajnie go spędzić. W zespole wykluł się pomysł, aby sięgnąć po piosenki warmińskie. Zaczęliśmy aranżować piosenki z płyty zespołu Babsztyl "Stoi oset kele drogi". Po pewnym czasie nawiązaliśmy współpracę z członkiem zespołu Babsztyl Panem Cezary Makiewiczem i do tej pory jest naszym prowadzącym. Dzięki temu opracowujemy na nowo piosenki z płyty.

 

W tak krótkim czasie wystąpiliśmy już z naszym repertuarem na Dniu Kobiet w Stawigudzie, na Kurlantce 2018 i 2019 roku, „U noju na warniji” w Gietrzwałdzie 2018 r. oraz na majówce Kół Gospodyń Wiejskich w Olsztynie. Wszystkie imprezy w naszej miejscowości są zawsze z naszym udziałem. Najfajniejsze jest to, że sprawia nam to wiele radości i satysfakcji z tego co stworzyliśmy.

Skład zespołu:

Wokal:
Halina Zapadka
Katarzyna Jasiuczenia
Barbara Gromlska
Katarzyna Dąbrowska
Marta Kulczyńska
Anna Małek-Folga

Gitara i śpiew:
Ewa Niemcunowicz
Marek Słowakiewicz
Janusz Szydlik

Gitara basowa:
Marek Kwiecień

Skrzypce:
Benedykt Kulczyński