Zapraszamy na WARSZTATY Fotograficzne „OBRÓBKA ZDJĘĆ w programie Luminar” realizowane w ramach przygotowań do XVI edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2024.

baner_dlugi_warsztaty_obrobka_zdjec_Warminskie_klimaty_2024_XVI_edycja_09.04.2024.jpg

Celem kolejnych warsztatów będzie nauka obróbki zdjęć w programie Luminar, który umożliwia dostosowanie fotografii do naszych oczekiwań. Zostaną również omówione podstawowe błędy, których powinniśmy się wystrzegać w przygotowaniu zdjęcia do jego pokazania.

Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz), Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska) oraz Przemysław Burzyński. Działania wspiera Gmina Stawiguda.

INFORMACJE:
- 09.04.2024 (Wtorek)
- godz. 17:30- 20:00
- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2/ sala konferencyjna p. 42
- Prowadzący: Aleksander Ujma, Przemysław Burzyński
- uczestnictwo bezpłatne

ZAPISY:
- Liczba miejsc ograniczona/ decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMACJE O PROGRAMIE:
Luminar Neo to zaawansowany edytor zdjęć, który wykorzystuje narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, aby umożliwić użytkownikom łatwą i szybką edycję zdjęć. Program oferuje szeroką gamę funkcji, takich jak:

- Generative AI: Innowacyjne technologie AI pomagają w odkrywaniu potencjału zdjęć.
- Edycja RAW: Obsługa plików RAW dla profesjonalnej jakości edycji.
- Warstwy i Maskowanie: Zaawansowane opcje warstw i maskowania dla nieliniowej edycji.
- Korekcja Kolorów: Narzędzia do intensyfikacji kolorów i korekcji obiektywu.
- Retuszowanie: Inteligentne narzędzia do retuszu plam i wygładzania skóry.
- Efekty Specjalne: Dodawanie efektów świetlnych i tekstur do zdjęć.
- Automatyzacja: Możliwość tworzenia akcji dla powtarzalnych zadań edycyjnych.

Luminar Neo jest zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Osoby, które zapiszą się na warsztaty prosimy o ściągnięcie demo programu dzień przed warsztatami ze strony:

ZAGADNIENIA:
Luminar NEO- plan szkolenia z edycji zdjęć dla początkujących i średnio-zaawansowanych:

• Zrozumienie Podstaw: Omówienie interfejsu użytkownika i narzędzi podstawowych.
  • Import i Organizacja: Nauka importowania i organizowania zdjęć w bibliotece.
  • Korekcja Ekspozycji: Nauka dostosowywania jasności, kontrastu i ekspozycji.
  • Kolor i Balans Bieli: Wprowadzenie do korekcji kolorów i balansu bieli.
  • Retuszowanie: Usuwanie niedoskonałości i retuszowanie portretów.
  • Warstwy i Maski: Praca z warstwami i maskami dla zaawansowanej edycji.
  • Efekty Specjalne: Dodawanie efektów i filtrów do zdjęć.
  • Eksport i Druk: Nauka eksportowania zdjęć w różnych formatach i przygotowania do druku.
  • Usuwanie niedoskonałości: Nauka korzystania z narzędzi takich jak pędzel do retuszu czy łatka, aby usunąć pryszcze, blizny czy inne niedoskonałości.
  • Wygładzanie skóry: Zastosowanie technik wygładzania skóry zachowując naturalną teksturę.
  • Dopracowanie detali: Poprawa wyglądu oczu, zębów i włosów dla bardziej dynamicznego portretu.
  • Dodawanie tekstur: Nauka aplikowania tekstur do zdjęć dla dodatkowej głębi.
  • Efekty świetlne: Tworzenie efektów świetlnych, takich jak promienie słoneczne czy odblaski.
  • Krzywa kolorów: Zrozumienie i stosowanie krzywych do zaawansowanej korekcji kolorów.
  • Mapowanie kolorów: Użycie mapowania kolorów dla stylizacji zdjęć.
  • Luminar NEO jako wtyczka Lightroom CC

Materiały do zabrania przez uczestników:
- własny laptop (wraz z myszką i zasilaczem)
- notatnik z długopisem

Warsztaty przewidziane są dla fotoamatorów o podstawowym i średnim poziomie zaawansowania ale zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, również zaawansowanych. Chcielibyśmy, aby warsztaty stały się platformą do wymiany doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu czy stopnia zaawansowania.

Zapraszamy!

Koordynacja działań: