W Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie odbył się niezwykły wernisaż, który zgromadził miłośników sztuki i przyrody. Wystawa fotografii Jerzego Łaźniewskiego pt. "Sekretne życie lodu" zachwyciła obecnych niezwykłą wrażliwością artysty na piękno natury i jej tajemnice.

Organizatorzy wydarzenia, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, przy wsparciu Gminy Stawiguda, przygotowali wystawę w Galerii Leśnej, która okazała się idealnym miejscem, w którym naturalne światło wpadało przez okna, podkreślając subtelne piękno prezentowanych fotografii lodu.

Otwarcie wystawy poprzedziło krótkie słowo wprowadzające dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Witolda Lubowieckiego. Rozmowę z artystą przeprowadziła Ewelina Bladosz, która poprzez zadawane pytania dała możliwość bliższego poznania Jerzego Łaźniewskiego oraz jego spojrzenia na świat i sztukę. Jerzy podzielił się swoją inspiracją oraz historiami związanymi z tworzeniem poszczególnych fotografii. Jego pasja do przyrody i niezwykła umiejętność uchwycenia jej szczegółów w obiektywie poruszyły obecnych. Rozmowa przeplatana była prezentacjami multimedialnymi „Świat wody- Medytacja lodu” oraz filmem pod tym samym tytułem co wystawa czyli „Sekretne życie lodu”.

Po rozmowie, goście mieli okazję swobodnie przemierzać przestrzeń galerii, zanurzając się w świat fotografii lodu. Dzieła Łaźniewskiego wywołały różnorodne emocje - od zadumy nad ulotnością chwil, po zachwyt nad mistycznym pięknem natury.

Wernisaż "Sekretnego życia lodu" był nie tylko okazją do podziwiania fotografii, ale także do refleksji nad znaczeniem natury w naszym życiu oraz roli sztuki w jej odkrywaniu i uświadamianiu. Dla wielu uczestników było to niezapomniane doświadczenie, które jeszcze długo pozostanie w pamięci.

Wystawę można oglądać do 11 czerwca 2024 r. w Galerii Leśnej GOK Stawiguda od pon. do pt. w godzinach otwarcia placówki. W celu umówienia konkretnego terminu obejrzenia wystawy prosimy o kontakt telefoniczny.

Wszystkich zainteresowanych zakupem fotografii zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z autorem:
Instagram: jerz.lazniewski, jerz4elements

Wydarzenie przygotował Zespół GOK:
Przygotowanie Sali: Sabina Gałus, Jagoda Sokal
Oprawa techniczna: Artur Kuca