GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Piątek, 27 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

V marsz nordic walking

 

 

Doczekaliśmy się drugiego cyklu spotkań z instruktorem nordic walking. Pierwsze miało miejsce w sobotę 18.05.2013 tym razem z Majdach.

 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się przy malowniczym jeziorze Wulpińskim, jednak naszym miejscem docelowym był pobliski las. Z racji słonecznej pogody zacienione drogi leśne stały się wybawieniem posiadającym jednak swoje ukryte wady w postaci komarów. Spowodowało to dosyć szybkie tempo marszu i trasę 6 km, którą do tej pory przechodziliśmy w 1,5 godziny, tego dnia zrobiliśmy znacznie szybciej! Miało to swoje dobre strony, ponieważ po raz pierwszy nasz instruktor- Marek Molęda przygotował do ćwiczeń maty. Mieliśmy więc trochę więcej czasu by na plaży przy jeziorze spotkanie dopracować serią ćwiczeń.

 

Warto również wspomnieć, że po raz pierwszy frekwencja mężczyzn (biorąc również pod uwagę instruktora) była wyższa niż pań, co niezmiernie mnie- jako organizatora cieszy. Zachęcam wszystkich panów by brali udział w naszych spotkaniach, ponieważ jest to wspaniała forma ruchu dedykowana dla każdego.

 

Kolejny marsz 15.06.2013 w Bartążku.

 

Zapraszamy serdecznie!