We wtorek 06.02.2024 r. odbyło się 5 spotkanie IX edycji KLUBU PODRÓŻNIKA, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

Naszym gościem była Małgorzata Olejnik, która przyjęła nasze zaproszenie już po raz trzeci. Poprzednie spotkania odbywały się jeszcze w świetlicy w Tomaszkowie. Tym razem w nowym budynku GOKu, na długo wyczekiwanym ekranie kinowym, profesjonalnym rzutniku oraz nagłośnieniu mogliśmy obejrzeć filmy oraz zdjęcia z PERU. Spotkanie odbyło się pt. „FIESTA PERUWIAŃSKA-opowieść o kulturze, historii, mieszkańcach i kuchni dawnego kraju Inków”.

Małgosia przygotowała dla Państwa oprócz niezwykle ciekawej opowieści także herbaty z ziół peruwiańskich oraz przedmioty przywiezione z Peru takie jak czapki, rękawiczki, torebki czy urocze breloki lam.

Podczas spotkania mogliśmy przekonać się jak niezwykłym, tajemniczym i nadal nie do końca odkrytym miejscem jest Peru. Małgorzata mieszkała tam 4 lata. Po tym czasie wróciła na Warmię i aktualnie prowadzi agroturystykę Leśniczówkę Gaja w Kabornie. Mimo to, co roku organizuje około 2-tygodniowe wyprawy do Peru.

Bardzo dziękujemy Małgosi za wspaniałą prezentację i poświęcony czas. Dziękujemy również Państwu za tak liczne przybycie.

Podziękowania dla zespołu GOK za przygotowanie tego wydarzenia:
Sabina Gałus, Jagoda Sokal, Bogusława Masłowiecka-Miotk.

Koordynatorka: Ewelina Bladosz