Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Łukasza Zedlewskiego, który odbędzie się we wtorek 27 lutego 2024 r. w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2 o godz. 17:30.

Wystawę będzie można oglądać do 2 kwietnia 2024 r. w Galerii Leśnej GOK Stawiguda w godz. pon.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-15:00.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

Łukasz Zedlewski

Wychował się w Miodówku gdzie do dziś ma pracownie. Pejzaż, w którym wzrastał, stanowi dla niego niewyczerpalne źródło inspiracji. Realia tego miejsca, przyrody, jeziora, zmienności światła są dla niego bodźcem do tworzenia. Punktem wyjścia w jego twórczości jest zawsze bezpośrednia obserwacja natury. Z niej wyciąga to, czego potrzebuje do stworzenia malarskiej kompozycji. Obraz stanowi autorską interpretację, uproszczoną wersję realnego świata, przetworzoną przez subiektywne wrażenia, emocje.

Urodzony 1 V 1989 roku w Olsztynie. Mieszka i pracuje w Miodówku, Olsztynie oraz Warszawie. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja w 2013 r. Doktorat na macierzystej uczelni w 2019 r. (promotor dr hab. Antoni Starowieyski). Od 2013 r. asystent, a od 2019 r. adiunkt w Katedrze Ogólnoplastycznej Wydziału Konserwacji i Restauracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2021 r. prowadzący Pracownię Malarstwa I-go roku. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w latach 2005 – 2008. W latach 2010 i 2016 stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nagroda Fundacji Marka Marii Pieńkowskiego w 2009 r.; Nagroda w konkursie im. Barbary Ostaszewskiej w 2011 r. Laureat finałowej dziesiątki konkursu „Najwybitniejszy Młody Malarz Pierwszej Dekady XXI Wieku” w 2011 r. Laureat Wyróżnienia Honorowego w Konkursie Inicjatywy Entry, Warszawa 2013 r.; III nagroda im. Ewy Tomaszewskiej za najlepsze prace dyplomowe. Laureat wystawy Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie 2013 r. Grand Prix Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa Bisztynek / Pejzaż Architektoniczny 2020 r.

Koordynatorka: Ewelina Bladosz

Plakat_Galeria_Lesna_Lukasz_Zedlewski_2024_na_strone_GOK_.jpg