25 czerwca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbył się wernisaż wystawy zbiorowej malarstwa Klubu Twórców Sztuki "Sąsiedzi". Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, wspierany przez Gminę Stawiguda.

Wystawa prezentuje prace 32 autorów, wykonane w różnych technikach malarskich i podejmujące różnorodne tematy. Zarówno miłośnicy klasycznych pejzaży, jak i wielbiciele nowoczesnych abstrakcji mogli znaleźć coś dla siebie.

Spotkanie miało charakter rozmowy, którą prowadziła Ewelina Bladosz z prezeską Klubu, panią Elżbietą Suchowiecką. Pani Ela opowiedziała o historii Klubu Twórców Sztuki "Sąsiedzi", jego działalności oraz o inspiracjach, które towarzyszą artystom. Słuchacze dowiedzieli się o początkach klubu, jego rozwoju oraz o licznych wystawach i projektach, w których uczestniczyli członkowie.

Wydarzenie uświetnił występ chóru Legenda, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Ich muzyka wprowadziła zebranych w wyjątkowy nastrój, dodając uroku całemu wieczorowi, za co serdecznie dziękujemy.

Zwieńczeniem wieczoru było wykonanie pamiątkowej fotografii, która uwieczniła autorów wystawy. Po oficjalnej części, goście mieli okazję do żywych rozmów przy pysznych ciastach oraz lampce wina. To nieformalne spotkanie sprzyjało wymianie wrażeń i refleksji na temat prezentowanych dzieł oraz pozwoliło na bliższe poznanie twórców.

• Na wystawie zaprezentowali swoje prace:

Marta Bulik, Krystyna Sól, Krystyna Kurgan, Małgorzata Jasińska, Bożenna Krukowska, Mieczysława Kosmowska, Danuta Nowicka, Krystyna Ciszkiewicz, Aurelia Pieńkosz, Danuta Michałowcz, Krzysztof Piechocki, Anna Matraś, Wiesława Barańska, Elżbieta Suchowiecka, Irena Bernatowicz, Elżbieta Szpendowska, Krystyna Bylczyńska, Bożenna Saniewska, Renata Kujawa, Bogusława Dziuban, Krzysztof Łukomski, Teresa Andruszkiewicz, Anna Kołpacka, Marzenna Żelechowska, Krystyna Tarnowska, Lucyna Równiak, Bernarda Olizarowicz, Andrzej Zwykły, Halszka Leleń, Jadwiga Michalkiewicz, Stefania Zdziechowska oraz Jolanta Wojnicz.

Wystawę będzie można oglądać do 13 sierpnia br. w godz. pracy GOK’u. W celu umówienia konkretnego dnia i godziny odwiedzin prosimy o kontakt telefoniczny.

Zachęcamy do obejrzenia materiału nagranego podczas tego spotkania

Zespół GOK:

Koordynatorka wydarzenia, przygotowanie wystawy: Ewelina Bladosz