Zapraszamy na cos nowego!

👉 27.07.2024 (sobota)

Wieczorno-nocna gra terenowa na rowerach lub biegiem/pieszo w okolicach Stawigudy. Leśne drogi i ścieżki poprowadzą po ciemnych zakamarkach w pobliżu Plusek, Gągławek i jez. Łańskiego.

RekreAKCJA_2024_baner_dlugi.jpg

Wydarzenie realizowane jest w ramach RekreAKCJI, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

Zadaniem uczestników będzie samodzielne pokonanie ok. 15-km (trasa RELAKS) lub ok. 20 km (trasa SPORT) i odszukanie świetlnych/błyszczących punktów kontrolnych. Każdy kolejny punkt będzie przybliżał do odnalezienia tytułowego Świetlika. Do poruszania się i szukania punktów kontrolnych z pewnością przydadzą się wszelkie lampki i latarki.

Poza rowerzystami do udziału zapraszamy także biegaczy, miłośników Nordic Walking i piechurów, ponieważ w naszej zabawie nie ma bezpośredniej rywalizacji- nie mierzymy czasu i nie ma podium- upominki na mecie są jednakowe dla wszystkich. Wystarczy zaliczyć komplet punktów kontrolnych i zmieścić się w wyznaczonym limicie czasu.

Startować można w 2-5 osobowych ekipach (np. rodzina, znajomi) lub solo.

Na mecie będzie czekać  bufet oraz OGNISKO (weźcie swoje ulubione smakołyki do upieczenia).

Bramka startowa otwarta w godz. 21:00-21:30 (start "rozproszony" zamiast startu wspólnego).

Liczba miejsc ograniczona!
Udział tylko dla wcześniej zapisanych osób/ekip!

Zgłoszeniowy e-mail powinien zawierać:

1. Imię i nazwisko każdej zgłaszanej osoby,

2. Nazwę drużyny (lub pseudonim uczestnika solo) nawiązującą do nocnego lasu i ciemności,

3. Wariant RELAKS czy SPORT?

4. Sposób pokonania trasy (rower, bieg, kijki, marsz),

Wiadomość należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu zwrotnym przekażemy dokładną lokalizację startu oraz niezbędne szczegóły.

Termin zgłoszeń upływa w czwartek 25 lipca o godz. 20:00. O wpisie na listę startową decyduje kolejność zgłoszeń.

UDZIAŁ BEZPŁATNY

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Bladosz