18 lipca 2024 roku, o godzinie 11:00, Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie wypełniła się miłośnikami sztuki, którzy przyszli na wernisaż wyjątkowej wystawy poplenerowej malarstwa pt. „Postrzegam i maluję”. Wydarzenie to stało się okazją do podziwiania prac stworzonych przez utalentowane malarki z dwóch różnych środowisk artystycznych: Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego oraz Koła Malarskiego działającego przy GOK Stawiguda.

Wystawa jest efektem wieloletniej współpracy między artystkami, która rozpoczęła się kilka lat temu. Malarki ze Stawigudy, po raz pierwszy, na zaproszenie Pani Teresy Uzdrowskiej z Klubu Plastyka w Wejherowie, wzięły udział w plenerze malarskim w malowniczej miejscowości Dębki nad Morzem Bałtyckim. Spotkanie to zaowocowało nie tylko pięknymi pracami, ale również zawiązaniem głębokiej przyjaźni między uczestniczkami. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza, w lipcu 2022 roku udało się zaprosić artystki z Wejherowa do Stawigudy, co zainicjowało coroczne spotkania twórcze.

Podczas wernisażu, goście mieli okazję podziwiać różnorodne obrazy, które malarki przekazały Gminie Stawiguda. Prezentowane prace odzwierciedlają nie tylko indywidualne spojrzenia artystek na świat, ale także głębokie emocje i inspiracje czerpane z plenerów malarskich.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wernisażu, wystawa „Postrzegam i maluję” będzie dostępna do 13 sierpnia 2024 roku, w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w pięknie sztuki i docenić talent oraz pasję malarek, które swoje prace stworzyły z myślą o dzieleniu się nimi z lokalną społecznością.

Wystawa „Postrzegam i maluję” to nie tylko prezentacja obrazów, ale także historia o przyjaźni, współpracy i wspólnych pasjach. Dzięki takim inicjatywom, sztuka staje się mostem łączącym ludzi i inspirującym do tworzenia rzeczy pięknych i wartościowych.

Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie:
Prowadzenie wernisażu: Witold Lubowiecki
Koordynacja wydarzenia i przygotowanie wystawy: Ewelina Bladosz