Tworzymy tradycję i dobrze się bawimy!

Tak mogą powiedzieć uczestnicy XV Rajdu Rowerowego Gościńcem Niborskim. Jak co roku spotkali się na fragmencie tego szlaku, który kilkanaście lat temu zaczął promować Pan Andrzej Małyszko z Rusi, a potem szybko dołączyli do Niego lokali włodarze, miłośnicy historii i rowerzyści. Gmina Stawiguda od wielu lat najmocniej wspiera Gościniec Niborski, ponieważ długi i atrakcyjny odcinek przebiega po terenie tej gminy.

Organizatorem rajdu był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gmina Stawiguda. XV edycja odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza.

W tym roku ponad 60 osób wyruszyło na szlak, aby po wspólnym pokonaniu kilkunastu kilometrów dotrzeć na piknik w gościnne progi Ośrodka Caritas w Rybakach. Na trasie, nad jez. Dłużek, do głównego peletonu dołączyła grupa z Bartąga. O historyczne i przyrodnicze ciekawostki zadbał Przewodnik po Warmii i Mazurach Pan Mariusz Moritz, który regularnie bierze udział w wycieczkach rowerowych realizowanych w ramach RekreAKCJI, której koordynatorką jest Ewelina Bladosz z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Na pikniku na rowerzystów czekało ognisko, poczęstunek, zabawy dla dzieciaków oraz finałowe losowanie nagród. Wszystkim trafił się jakiś fant, więc z tej wycieczki nikt nie wrócił z pustym plecakiem.

Serdecznie dziękujemy włodarzom Ośrodka Caritas w Rybakach za udostepnienie naszym rowerzystom miejsca na piknik. Wycieczkę przygotował i poprowadził Mirosłw Arczak z Rowerowej Warmii.