W sobotę 31.08.2024 r. mimo deszczowej aury, kilkunastu zapalonych fotografów stawiło się w Orzechowie na plenerze fotograficznym zatytułowanym "Spacer do Marózki". Wydarzenie to stanowiło część przygotowań do nadchodzącej XVI edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2024. Organizatorem pleneru był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz), Stowarzyszenie Tomaszkowo (Ula Dobrzańska), a całość poprowadził Przemysław Burzyński. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

Pomimo porannego deszczu, uczestnicy wyruszyli w trasę, której celem było uchwycenie piękna warmińskiego krajobrazu. Przyroda pokryta rosą stworzyła ciekawe warunki do twórczych poszukiwań fotograficznych. Spacer wiódł przez malowniczy las, aż do leniwie płynącej rzeki Marózki.

Każdy z fotografów miał okazję zatrzymać się i uchwycić wyjątkowe momenty. Przebywanie w otoczeniu natury, wymiana doświadczeń oraz możliwość konsultacji stworzyły inspirującą atmosferę, która z pewnością zaowocuje wieloma interesującymi fotografiami.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz uczestników, plener okazał się nie tylko udanym wydarzeniem fotograficznym, ale również doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności twórczej. Już teraz z niecierpliwością czekamy na efekty tego spotkania. Każdy z uczestników może nadesłać kilka fotografii na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Na fanpage: Fotokonkrs Warmińskie Klimaty utworzymy album, w którym zaprezentujemy nadesłane fotografie.

Relacja: Ewelina Bladosz