Na DZIKI SPACER zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (3-12 lat) oraz każdego kto ma ochotę dołączyć do rodzinnych wypraw leśnych.

Dziki_spacer_3_i_4_wrzesien_2024.jpg

Ostatni weekend września, to dobry moment by przywitać jesień, która na dobre zdążyła rozgościć się w lesie niczym poranne mgły. Pomogą nam w tym drzewa- to one będą głównymi bohaterami naszego dzikiego spaceru. Dowiemy się czy w lesie jest internet, po co drzewom liście i którym drzewom nie straszne są wichury. Kilka z nich poznamy szczególnie, np. zapoznamy się z  ich fakturą, kształtami, może nawet uda nam się zaprzyjaźnić?

Weźcie ze sobą drugie śniadanie, a o coś ciepłego i smacznego do picia zadbamy już razem, przygotowując jesienny napar.

Pamiętajcie, że jesień to czas obfitości! Ciekawe jakimi darami obdarzy nas las?

Spotkanie poprowadzi Kamila Radzimińska-Arczak: współzałożycielka Fundacji Edukacji Leśnej Drzewice, edukatorka i miłośniczka przyrody. Ukończyła Edukację Leśno-Przyrodniczą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej. Kreatywna pedagożka na co dzień, las to jej drugi dom.

Wydarzenie realizowane jest w ramach RekreAKCJI, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

INFORMACJE OGÓLNE:

- 28 lub 29 września 2024 r. (UWAGA! do wyboru sobotni lub niedzielny spacer). Mogą Państwo wybrać jeden z dwóch proponowanych terminów. Wydarzenie będzie miało taką samą formę i tematykę zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

- godz. 10:30- 13:30

- Miejsce startu: Dorotowo przy  zabytkowej kapliczce na wyjeździe w stronę Stawigudy 100 m za skrzyżowaniem z drogą na Majdy:

- prowadząca: Kamila Radzimińska-Arczak

- Uczestnictwo bezpłatne

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:

* Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

- aby zapisać się na dziki spacer należy wysłać zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podać:
datę spaceru (28 lub 29.09.2024), imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, ilość opiekunów, telefon kontaktowy.

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Bladosz