W sobotę, 28 września 2024 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Joanny Rostańskiej pod tytułem „Kolor ma znaczenie”. Wydarzenie to zgromadziło miłośników sztuki, a także mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć prace artystki oraz poznać jej fascynującą historię.

Wystawę przygotowała Ewelina Bladosz z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, a prace artystki można było podziwiać w przestrzeni Galerii Leśnej. Na ścianach zawisły głównie obrazy przedstawiające postaci i zwierzęta – motywy, które Joanna Rostańska łączy z żywą i intensywną kolorystyką, nadając swoim dziełom niezwykłą ekspresję.

Jednym z kluczowych momentów wernisażu była rozmowa z Joanną Rostańską, którą poprowadziła Ewelina Bladosz. Dzięki tej rozmowie goście mieli okazję bliżej poznać artystkę, jej twórczość oraz inspirujący życiorys. Pani Joanna opowiedziała o początkach swojej artystycznej drogi oraz o 25 latach, które spędziła w Meksyku. W trakcie tego okresu artystka nie tylko uczyła się i pracowała, ale również realizowała niezwykle ciekawe projekty, które znacząco wpłynęły na rozwój jej twórczości. Jak sama przyznała, to głównie Meksyk, jego bogata kultura i pełne życia barwy miały ogromny wpływ na jej sposób postrzegania sztuki i światła.

Rozmowa pozwoliła gościom nie tylko poznać techniczne aspekty jej twórczości, ale także dowiedzieć się, jak doświadczenia życiowe i wieloletni pobyt za granicą ukształtowały jej artystyczną wrażliwość.

Podczas wernisażu nie zabrakło również gratulacji i wyrazów uznania. Organizatorzy oraz goście złożyli pani Joannie serdeczne gratulacje za jej pasję i twórczą ekspresję, życząc dalszych sukcesów zawodowych oraz artystycznych osiągnięć.

Wystawę „Kolor ma znaczenie” można oglądać w Galerii Leśnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie do 22 października 2024 roku, w godz. pracy GOK Stawiguda. W celu umówienia konkretnego terminu obejrzenia wystawy prosimy o kontakt telefoniczny. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tej inspirującej ekspozycji, która pozwala nie tylko podziwiać piękno malarstwa, ale także odkryć, jaką rolę w sztuce odgrywa kolor.

Zespół GOK:
Koordynatorka- Ewelina Bladosz