Z ogromną radością zapraszamy Państwa na wernisaż XVI edycji Fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2024”. To wyjątkowe wydarzenie, na które czekaliśmy z niecierpliwością, odbędzie się we wtorek, 29 października 2024 r. o godz. 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, przy ul. Leśnej 2. Podczas spotkania nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, prezentacja zwycięskich prac w Galerii Leśnej oraz wręczenie nagród dla laureatów.

Organizatorami konkursu są Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz), Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska) oraz Przemysław Burzyński. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Gminy Stawiguda.

8 października 2024 r. obradowało jury w składzie: Jakub Bertrand, Arek Stankiewicz, Ula Dobrzańska i Przemysław Burzyński. Przyznano nagrody w kategoriach: Człowiek, Natura, Architektura (związana z regionem) oraz Impresje z podróży, a także wyróżnienia. W tym roku prace młodzieży do 18. roku życia oceniano w osobnej kategorii.

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie wzięło udział 18 autorów, którzy nadesłali blisko 90 fotografii. Cieszymy się, że poziom prac stale rośnie, co motywuje nas do dalszego rozwijania warsztatów fotograficznych oraz organizowania plenerów w przyszłych edycjach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w nasze fotograficzne działania, a w szczególności tym, którzy zgłosili swoje prace do Fotokonkursu Warmińskie Klimaty.

Do zobaczenia,
Ewelina Bladosz