Zapraszamy na koncert STEŃCZYK/GRECHUTA, który odbędzie się 24 listopada 2024

o godz. 17.00 na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie ul. Leśna 2.

Bilet wstępu 30 zł,

płatność gotówką lub przelewem

Tel. 509 757 294

"Steńczyk/Grechuta" to koncert, w którym usłyszymy doskonale odświeżone, na nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru Marka Grechuty.
Wykona je Tomasz Steńczyk z zespołem - wokalista, gitarzysta, kompozytor, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów.

Wspólnie na nowo odkryjemy znane utwory Marka Grechuty, które dzięki aranżacjom Steńczyka wchodzą w inne klimaty - czasem nieco aktorskie, a miejscami wręcz poetyckie.
W czasie koncertu usłyszymy: "W dzikie wino zaplątani", "Niepewność", "Historia jednej podróży", "Korowód", "Świat w obłokach", "Dni których nie znamy" oraz wiele innych.

Steńczyk i jego zespół potrafią uwalniać emocje, udowadniają to na każdym koncercie.
Nagrodzeni na Festiwalach Festiwalu "Grechuta Festiwal" w Krakowie, Festiwalu Twórczości "Korowód" w Krakowie, "Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie oraz na Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie.
Występowali w Teatrze Roma w Warszawie, Teatrze Krasickiego w Krakowie, Piwnicy pod Baranami, Teatrze Atelier w Sopocie, CK ICE Kraków oraz w Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

"Steńczyk/Grechuta" to wyjątkowe wydarzenie koncertowe, podczas którego publiczność ma okazję doświadczyć na nowo interpretowanych utworów wybitnego Marka Grechuty.
Piosenki mistrza zostały odświeżone i ujęte w nowe aranżacje, oferując unikalne muzyczne przeżycie.

Tomasz Steńczyk, laureat najważniejszych wyróżnień na festiwalach piosenki artystycznej, w towarzystwie znamienitych muzyków, tworzy niepowtarzalne aranżacje klasycznych utworów, które zachwycają wdziękiem i głębią. Ich wspólne występy odbyły się na prestiżowych scenach, w tym w Teatrze Roma w Warszawie, Teatrze Krasickiego w Krakowie, Piwnicy pod Baranami, Teatrze Atelier w Sopocie, CK ICE w Krakowie oraz w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, co świadczy o ich wyjątkowej pozycji w świecie muzyki.

Odkryjemy na nowo znane kompozycje Marka Grechuty, które pod wpływem aranżacji Steńczyka zyskują nową odsłonę – od teatralnych niuansów po poetycką subtelność.
Steńczyk, mistrz w wyzwalaniu emocji, udowadnia swój talent podczas każdego występu.

Tomasz Steńczyk ma w swoim dorobku dwie płyty:

Steńczyk/Osiecka - "moja kokaina"  / Agencja Wydawnicza Polskiego Radia /

Tomasz Steńczyk "Myślibitwa" / Pomaton EMI /

oraz wiele sukcesów na ogólnopolskich festiwalach piosenki artystycznej, m.in.:
1 miejsce – „Studencki Festiwal Piosenki" w Krakowie
1 miejsce – „Grechuta Festiwal" w Krakowie
1 miejsce – „Spotkania Zamkowe – Śpiewajmy poezję" w Olsztynie
1 miejsce – „Festiwal Twórczości – Korowód" w Krakowie
Grand Prix – OFPA w Rybniku
Grand Prix- „Festiwal Sztuki Słowa ...czy to jest kochanie?" w Elblągu
3 miejsce – „Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie

Sprawdź nagrania z koncertów z piosenkami Marka Grechuty: