Spektakl "Akompaniator" w ramach inicjatywy „Teatru przy stoliku” to interesująca forma teatru, gdzie aktorzy czytają sztukę na żywo przed publicznością, tworząc wyjątkową atmosferę bliskiego kontaktu z tekstem.

Adaptacją i reżyserią sztuki zajęła się Anna Burzyńska, co zapewne dodało przedstawieniu charakterystycznej dla niej intensywności emocjonalnej i psychologicznej głębi.

W rolach głównych wystąpili Wiesława Szymańska oraz Artur Steranko.
🎬🪑👀Sztuka „Akompaniator” opowiada o skomplikowanej relacji pomiędzy pianistą akompaniatorem a śpiewaczką operową, pełnej napięć i tajemnic. Konflikt między postaciami rozwija się stopniowo, budując napięcie dramatyczne. Spektakle „Teatru przy stoliku” są zazwyczaj minimalistyczne, co pozwala skupić się na grze aktorskiej i interpretacji tekstu.
Wydarzenie w Kuźni Kultury w Stawigudzie to przykład lokalnych inicjatyw kulturalnych, które angażują społeczność i wprowadzają do mniejszych miejscowości wartościową sztukę.
Zespół GOK Stawiguda
batchDSC1571