Zapraszamy na niezwykły koncert, który przeniesie nas na kilkadziesiąt minut do niezwykłego miejsca jakim jest krakowska „Piwnica po Baranami” pt. "Niech wino płynie" piosenki wybitnego kompozytora Jana Kantego Pawluśkiewicza, który odbędzie się 25 maja br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

Serdecznie zapraszamy na XXI Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych KURLANTKA 2024 pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza.

Wydarzenie odbędzie się 18 i 19 maja br. (sobota i niedziela) w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie (budynek B) przy ul. Leśnej 1.

W sobotę 27.04.2024 r. odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa inaugurująca plenerowa akcje realizowane w ramach RekreAKCJI. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Stawugudzie, którego działania wspiera Gmina Stawiguda. Wycieczkę przygotował i poprowadził Mirosław Arczak.

Ognisko integracyjne z kiełbaskami to wspaniała okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przy świetlicy w Tomaszkowie.
Był również czas na zabawy plastyczne. Mogliśmy sprawdzić jak wygląda malowanie na wodzie w technice Ebru.
Technika ta polega na odpowiednim nakładaniu farb na powierzchnię wody oraz wykonaniu odbitek na papierze.

Torebkowe szaleństwo trwa w każdej odsłonie.
Torby ze spodni jeansowych oraz torby ze sznurka w technice makramy na zajęciach rękodzielniczych.

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie- spotkanie autorskie ze Stanisławem Stefanowiczem oraz wernisaż wystawy fotografii pt. „Kapliczki warmińskie w Gminie Stawiguda”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 9 maja 2024 r. o godz. 17:30 w Kuźni Kultury „Dawna Kaplica” przy ul. Pięknej.

Na DZIKI SPACER zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (3-12 lat) oraz każdego kto ma ochotę dołączyć do rodzinnych wypraw leśnych.

W Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie odbył się niezwykły wernisaż, który zgromadził miłośników sztuki i przyrody. Wystawa fotografii Jerzego Łaźniewskiego pt. "Sekretne życie lodu" zachwyciła obecnych niezwykłą wrażliwością artysty na piękno natury i jej tajemnice.

24 kwietnia 2024 roku odbyły się XIX WOJEWÓDZIE SPOTKANIA WOKALNE KAMERTON 2024

W otwarciu KAMERTONU 2024 brali udział pan Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie Witold Lubowiecki, Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz oraz Zastępca Wójta Magdalena Matracka.

Odkryj ciekawe inspiracje na kwiecień.
Uczymy się się poprzez zabawę.
Pomysły i propozycje przedstawili uczestnicy zajęć projektowania graficznego, grupa II.

EKO zainspirowani 60+ to nowy projekt dla seniorów realizowany
W ramach projektu zaplanowano 5 spotkań - spacerów zielarskich po okolicy z dyplomowaną zielarką Justyną Jurczyk z Lamium Manufaktura świec naturalnych Podczas spaceru nauczymy się rozpoznawać zioła, poznamy ich właściwości i zasady pozyskiwania.
Projekt kierowany jest do mieszkańców gminy Stawiguda 60+

Za nami kolejny plener fotograficzny, który odbył się 20.04.2024 r. w ramach Fotokonkursu Warmińskie Klimaty, tym razem w Arboretum Leśnym w Kudypach. Mimo, że pogoda nie dopisywała, dzielna grupa fotoamatorów wyruszyła na leśne ścieżki w poszukiwaniu ciekawych kadrów.

ROWEROWA AKADEMIA od Juniora do Seniora to działanie, na które od kilku lat zapraszamy przed rozpoczęciem plenerowego sezonu rekreacyjnego realizowanego w ramach RekreAKCJI, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

IX edycję KLUBU PODRÓŻNIKA zakończyliśmy bardzo ciekawym spotkaniem z Mirosławem Arczakiem, który jako miłośnik i propagator turystyki rowerowej opowiedział o „Rowerowej Warmii”. Spotkanie odbyło się 16.04.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynku, Miejski Domu Kultury w Olsztynku, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gmina Stawiguda serdecznie zapraszają na spektakl teatralny pt. "Słowne igraszki M. Czubaszki".