Wernisaż wystawy malarstwa "Spotkania z naturą"

Wernisaż wystawy malarstwa "Spotkania z naturą"
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ma przyjemność zaprosić na kolejną wystawę poplenerową malarstwa pt. „Spotkania z naturą”. Wernisaż odbędzie się w piątek 18.07.2025 o godz. 17:00 na Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2.
 
Na wystawie swoje prace prezentują uczestnicy pleneru- Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego oraz malarki z Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.
 
Współpraca rozpoczęła się już kilka lat temu i odbywa się rokrocznie. Po raz pierwszy malarki ze Stawigudy przyjęły zaproszenie od Pani Teresy Uzdrowskiej z Klubu Plastyka w Wejherowie do wspólnego malowania w pięknej miejscowości Dębki położonej nad morzem Bałtyckim. Wielokrotnie odwiedziły to szczególne miejsce. W lipcu 2022 r. po raz pierwszy udało się zaprosić panie do Stawigudy dzięki wsparciu i pomocy Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza. W tym roku po raz kolejny gościmy malarki z Dębek w Stawigudzie.
Zawarte podczas plenerów znajomości przerodziły się w niezwykłą przyjaźń, która owocuje pięknymi pracami.
 
Prezentowane na wystawie obrazy są przekazane przez uczestniczki pleneru dla Gminy Stawiguda.
 
Wystawę będzie można oglądać do 19 sierpnia 2025 r. w godz. pracy GOK Stawiguda.
 
 
Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Mapa

Zobacz również: