GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Piątek, 27 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

IX marsz nordic walking w Gryźlinach

Zapraszamy na IX spotkanie z instruktorem nordic walking, które odbędzie się 12 października 2013 w Gryźlinach.

 

Spotykamy się o godzinie 11:00 przy przejeździe kolejowym.

Do zobaczenia!

____________________________________________________________________________________________________

Relacja z IX marszu nordic walking.

 

Po dłuższej przerwie ponownie spotkaliśmy się z instruktorem nordic walking w ramach inicjatywy działającej pod hasłem RekreAKCJA. Marsz odbył się 12 października 2013 w Gryźlinach.

 

Ta forma rekreacji odbyła się w tym roku po raz 9. Z obserwacji wnioskuję, że ma już ona swoich fanów, ponieważ uczestnicy raz do nas dołączywszy przybywają ponownie biorąc ze sobą znajomych i rodzinę, co bardzo cieszy. Jest to też potwierdzenie, że te spotkania spełniają oczekiwania.

Spotkanie rozpoczęliśmy od ćwiczeń, które rozgrzały i rozciągnęły nasze mięśnie. Marek Molęda- instruktor nordic walking przedstawiał kolejno prawidłowy sposób poruszania się z kijami po czym znowu serwował dawkę ćwiczeń. Tym sposobem grupa przebyła dystans około 6 km w 2 godziny.

Warto również wspomnieć o niezwykłej przyrodzie, która nam towarzyszyła. Poruszaliśmy się po lesie, w którym prawdziwa polska złota jesień dawała o sobie znać- o czym można się przekonać oglądając zdjęcia ze spotkania.

 

Uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam już wkrótce na kolejny marsz, który odbędzie się 26 października 2013 w Stawigudzie. Osoby, które chciałyby otrzymywać informację o imprezach realizowanych w ramach RekreAKCJI zachęcam do wysłania maila z taką prośbą, na którego przesyłane będą informacje zwrotne.

 

Ewelina Sugajska

rekreakcja@stawiguda.pl