GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Piątek, 27 listopada 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 3 dni

VI marsz nordic walking w Bartążku

 

 

Tym razem sobotnie przedpołudnie spędziliśmy w okolicy Bartążka. 15 czerwca 2013 uczestnicy kolejnej RekreAKCJI wyruszyli z głównej plaży przy jeziorze Bartąg.

 

Punktem docelowym było pobliskie jezioro Kielarskie. Prowadziła do niego bardzo ciekawa trasa. Przeszliśmy przez malownicze, pełne kwiatów i zbóż pola. Minęliśmy ścianę lasu i doszliśmy do linii brzegowej jeziora. Przekroczyliśmy strumień i weszliśmy w zacieniony wąwóz prowadzący do polany nad brzegiem jeziora. Okolica zachwyca swą różnorodnością. Dobre zagospodarowanie polany sprawia, iż miejsce to jest doskonałe na piknikowo-ogniskowe spotkania, co potwierdza fakt, że na miejscu spotkaliśmy grupę odpoczywających rowerzystów.

Uczestnicy marszu podkreślali, iż ta profesjonalna lekcja z instruktorem nordic walking bardzo im pomogła. Do tej w zupełnie inny sposób posługiwali się kijami i dopiero teraz rozumieją w pełni ideę tego sportu.

Zachęcam do uczestnictwa w naszych spotkaniach, ponieważ jest to świetna forma spędzenia czasu wolnego. Zawsze towarzyszą nam piękne krajobrazy i opieka trenera, który przypilnuje by odpowiednio wykonywać ćwiczenia. Jest to również szansa na poznanie ciekawych osób otwartych na nowe doświadczenia.

 

Kolejny marsz odbędzie się 29 czerwca 2013 w Pluskach. Szczegóły już wkrótce.

 

Serdecznie zapraszam!